Aktualności

Futsaliści Widzewa Łódź wracają do gry

Czerwono-biało-czerwoni powalczą w niedzielę w Ełku o awans do 1/16 futsalowego Pucharu Polski 2020/2021. Ich rywalem będzie Hotel Robert's Port Mikołajki.

Zespół Marcina Stanisławskiego ostatni mecz o stawkę zagrał ponad miesiąc temu. 19 grudnia pokonał Grinbud KS Gniezno 3:1 na wyjeździe. Później nastąpiła przerwa świąteczno-noworoczna, a po niej rozgrywki futsalowe poniżej ekstraklasy zostały zawieszone. Dotyczyło to również Pucharu Polski, w którym występują zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Pierwsza runda tego turnieju miała się odbyć na początku stycznia, ale ostatecznie niemal w całości przeniesiona została na weekend 23-24 stycznia.

O awans do kolejnej fazy powalczą 54 zespoły podzielone na 27 par. Z wolnym losem na ich zwycięzców czekają w drugiej rundzie: Clearex Chorzów, Constract Lubawa, FC Toruń, Gatta Zduńska Wola i Rekord Bielsko-Biała. O swoje miejsce w kolejnej fazie powalczy też Widzew Łódź Futsal, który w niedzielę zagra w Ełku z Hotelem Robert's Portem Mikołajki, zwycięzcą eliminacji w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej.

- Cieszymy się przede wszystkim z tego, że wracamy do gry w meczach o stawkę. Przerwa w rozgrywkach zwykle skutkuje utratą odpowiedniego rytmu, ale staraliśmy się wykorzystać ten czas jak najlepiej. Odświeżyliśmy kadrę i mieliśmy dodatkowe jednostki treningowe na zgranie nowych zawodników z dotychczasowym trzonem zespołu - zaznacza prezes Widzew Łódź Futsal, Przemysław Olczak.

Jego drużyną wzmocnił w minionych tygodniach Michał Marciniak, utytułowany i doskonale znany kibicom tej dyscypliny w całym kraju super strzelec, który ma pomóc łodzianom poprawić grę w ofensywie i skuteczność. Pierwszą okazję do tego będzie miał już w niedzielę 24 stycznia od godziny 16:00. Wtedy w Ełku widzewiacy rozegrają swój pierwszy w tym roku mecz, którego stawką będzie awans do drugiej rundy Pucharu Polski 2020/2021.

- Zapewne wielu to w nas upatruje zdecydowanego faworyta, jednak my podchodzimy do rywala w pełni skoncentrowani i z pewnością nie zamierzamy go lekceważyć. Przeciwnik wygrał swoje wojewódzkie eliminacje, więc na pewno tanio skóry nie sprzeda - mówi Michał Bondarenko cytowany przez oficjalną stronę Widzew Łódź Futsal [WIĘCEJ].

Łodzian na Mazurach czeka ciekawe wyzwanie, które będzie jednocześnie ważnym przetarciem przed powrotem do rywalizacji ligowej na zapleczu ekstraklasy. Jak sobie z nim poradzą?

***

1/32 Pucharu Polski 2020/2021

Hotel Robert's Port Mikołajki - Widzew Łódź Futsal / niedziela 24 stycznia 2021 r., godz. 16:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela