Aktualności

Enkeleid Dobi: To cenne, że mogliśmy zagrać z przeciwnikiem z ekstraklasy

Przegrany przez widzewiaków 1:3 sparing z Wartą Poznań po końcowym gwizdku skomentował trener czerwono-biało-czerwonych Enkeleid Dobi.

W rozegranym w piątek trzecim meczu kontrolnym w 2021 r. Widzew Łódź przegrał z Wartą Poznań 1:3. - Spotkanie dało nam mnóstwo materiału do analizy. Wychodzimy z założenia, że najlepszym treningiem jest mecz i dla nas to bardzo cenne, że mogliśmy zagrać z przeciwnikiem z ekstraklasy, który już za tydzień rozpoczyna walkę o ligowe punkty. Jesteśmy więc na zupełnie innym etapie przygotowań, ale to teraz sprawa drugorzędna. Widziałem dziś w naszej grze trochę dobrych elementów, oczywiście jest też co poprawiać. Bolą dwie bramki stracone w pierwszej połowie, obie po stałych fragmentach. Nad tym cały czas musimy wszyscy pracować - mówił po meczu trener Enkeleid Dobi.

Sparing z Wartą łodzianie rozegrali zaledwie dwa dni po meczu kontrolnym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Kolejny czeka ich już jutro (z Polonią Warszawa o 12:00). - Obiecujące jest to, że po sparingu rozegranym w środę drużyna dobrze reaguje na wysiłek, jaki musi wkładać w mecz z rywalem z ekstraklasy. Była to dla nas bardzo dobra okazja, by sprawdzić, w których elementach mamy braki i nad czym skupić się na kolejnych etapach przygotowań. Chcieliśmy grać agresywnie i jak najbardziej ofensywnie, ale naszym rywalem była drużyna bardzo dobrze zorganizowana, więc wypracowanych sytuacji było niewiele. Z każdym kolejnym treningiem i meczem będą się jednak pojawiać automatyzmy w naszej grze, a cały zespół będzie prezentować się lepiej - zapewnił szkoleniowiec.

Drugie trafienie dla Widzewa w sparingu zaliczył dziś Paweł Tomczyk, który po przerwie pewnie pokonał bramkarza Warty z rzutu karnego. - Paweł strzelił dziś gola, ale widać, że potrzebuje jeszcze trochę czasu, by dostosować się do stylu, nad jakim pracujemy i jaki chcemy prezentować. Nie dotyczy to oczywiście tylko niego, bo cała drużyna ma przed sobą jeszcze określone zadania do wykonania. Po to jednak organizujemy takie sparingi, by się sprawdzać i wyciągać z nich wnioski - podsumował Enkeleid Dobi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela