Aktualności

Enkeleid Dobi: Rezultat jest sprawą drugorzędną

Wygrany przez Widzew 3:1 sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki skomentował trener łodzian Enkeleid Dobi.

W drugim zimowym sparingu Widzew wygrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:1. Gole dla łodzian zdobyli Mateusz Możdżeń, Karol Czubak i Paweł Tomczyk. Dla gości trafił Damian Jaroń. - O pierwszej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, z drugiej możemy być lekko zadowoleni. Takie są jednak realia okresu przygotowawczego. Jeszcze kilka dni temu trenowaliśmy przy -20 stopniach, teraz graliśmy w dodatniej temperaturze. Zawodnicy na te gwałtowne zmiany na szczęście reagują dobrze. Mecz był kolejnym etapem zaplanowanego na te dni mikrocyklu treningowego. Wszyscy widzieli, że drużyna zaprezentowała się lepiej w drugiej połowie, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być jeszcze wyższy. Rezultat jednak jest sprawą drugorzędną, a my koncentrujemy się na długofalowych przygotowaniach, tak aby być w pełni gotowym na pierwszy mecz ligowy z Koroną Kielce - mówił po meczu trener Widzewa Enkeleid Dobi.

- Ten tydzień jest dla nas dość intensywny, bo rozegramy w nim trzy sparingi. Mają one nam dać odpowiedź na pewne pytania i pokazać, nad czym jeszcze musimy pracować - dodał.

W wyjściowym składzie na mecz z Pogonią znaleźli się testowani w ostatnich dniach zawodnicy. Czterech z nich wybiegło na boisko w pierwszym składzie. Ważnym wydarzeniem był powrót do gry Przemysława Kity. - Jako zespół mamy swój pomysł na grę i cały czas pracujemy nad własnym stylem, więc zawodnikom testowanym nie jest łatwo z marszu wejść do drużyny i pokazać swoje umiejętności. Pozytywnym wydarzeniem był powrót do gry Przemysława Kity, choć warunki były trudne, bo boisko było mokre i śliskie. Cieszy bramka Pawła Tomczyka i gol Karola Czubaka, którzy dobrze funkcjonowali razem na boisku w drugiej połowie. Nie zapominamy jednak, że to tylko sparing, a kluczowe są dla nas mecze ligowe - stwierdził szkoleniowiec łódzkiego zespołu.

Według trenera, drużyna nie jest jeszcze nawet na półmetku przygotowań do rundy wiosennej, a pełnia formy ma przyjść na koniec lutego. - Dopiero po 4-5 tygodniu treningów będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy blisko optymalnej formy na inaugurację ligi. Dziś dostaliśmy dużo materiałów do analizy i teraz trzeba wyciągnąć z nich to, co dla nas kluczowe - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela