Aktualności

Ekstraklasowy sprawdzian Widzewiaków

Po dwóch sparingach z drużynami z III ligi teraz zespół Widzewa Łódź czeka boiskowy sprawdzian z rywalem z najwyższej ligi. Będzie nim poznańska Warta, z którą łodzianie zagrają w piątek na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

W pierwszej dekadzie XXI wieku Widzew regularnie gościł na tym obiekcie na meczach ekstraklasy z miejscową Dyskobolią. Teraz na miejscowym stadionie w roli gospodarza występuje właśnie Warta, która tutaj rozgrywa swoje ligowe mecze.

Można powiedzieć, że po roku przerwy Widzewiacy wracają do tradycji rozgrywania zimowych sparingów z poznańską drużyną. Na początku lutego 2018 roku łodzianie zmierzyli się z zespołem Warty na boisku w Uniejowie i wygrali 1:0 po golu testowanego Rosjanina Daniło Ardzinby. Rok później, w tym samym miejscu, Widzew Łódź przegrał z poznaniakami 0:2.

Teraz po dwóch latach przerwy łodzianie znowu zagrają z Wartą, która jest beniaminkiem PKO Ekstraklasy. W rundzie jesiennej zespół ze stolicy Wielkopolski w 14 meczach ugrał 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 9 porażek). Poznaniacy podobnie jak Widzewiacy, jesienią na ligowych boiskach zdobyli 13 bramek, a stracili 19, czyli o jedną więcej od drużyny czerwono-biało-czerwonych.

Dla piłkarzy trenera Enkeleida Dobiego będzie to trzeci sparing podczas tej zimy. W pierwszym przegrali 1:2 z Elaną Toruń (gola dla łodzian strzelił Bartłomiej Poczobut), a w drugim pokonali 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki po bramkach Mateusza Możdżenia, Karola Czubaka i Pawła Tomczyka.

Poznaniacy po wznowieniu treningów zaliczyli dotąd tylko jeden sprawdzian, w którym 2:0 pokonali Pogoń Szczecin. Drugiego gola w tym meczu strzelił... Konrad Handzlik, który potem pojawił się na testach w łódzkim zespole, by ponownie wrócić do Warty.

Od wczoraj z zespołem Widzewa Łódź trenuje kolejna grupa zawodników, wśród których są między innymi młody Widzewiak Jakub Kmita oraz ofensywny pomocnik z Chorwacji - Mario Babić. Jak poinformował sztab szkoleniowy, tylko Chorwat ma zagrać w dzisiejszym sparingu. Pozostali testowani zawodnicy mają wystąpić w sobotnim sprawdzianie z Polonią Warszawa.

Do Grodziska Wielkopolskiego nie pojechali też Konrad Reszka, Wojciech Pawłowski, Sebastian Rudol i Przemysław Kita, którzy będą trenować w Łodzi pod okiem Tomasza Włodarka. W przypadku Przemysława Kity, który po kontuzji jest ostrożnie wprowadzany w mecze, podjęto decyzję o jego pozostaniu w Łodzi między innymi ze względu na zmianę z dnia na dzień nawierzchni boisk, na których łodzianie rozgrywają sparingi.

Piątkowy sparing Widzew Łódź - Warta Poznań rozpocznie się o godzinie 13:00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Mecz nie będzie transmitowany przez kamery WidzewTV z powodu prośby gospodarzy, dla których będzie to ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej ekstraklasy. Klubowa telewizja przygotuje dla kibiców Widzewa krótki skrót przedstawiający ewentualne strzelone gole w tym spotkaniu.

Fani zespołu z Alei Piłsudskiego będą mogli posłuchać relacji na żywo z meczu na antenie radia Widzew.FM. Spotkanie skomentuje Arkadiusz Stolarek. Transmisja radiowa rozpocznie się o godz. 12:50, a kibice będą mogli śledzić poczynania piłkarzy za pośrednictwem stron widzew.fm, widzew.com, a także w oficjalnej aplikacji Widzewa Łódź.

***
Warta Poznań - Widzew Łódź - piątek 22 stycznia / Transmisja radiowa: Widzew.FM, godz. 12:50


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela