Aktualności

Dzień Akademii Widzewa w Kinie Helios

W poniedziałek widzewska młodzież wybrała się do kina. Nie była to jednak zwyczajna wizyta, a wyjątkowemu seansowi towarzyszyła specjalna oprawa.

Około stu młodych adeptów futbolu z Akademii Widzewa skorzystało w poniedziałek z zaproszenia partnera Widzewa - Kina Helios w Łodzi i obejrzało na wielkim ekranie film "O krok od pucharu: Widzew Łódź 1982/1983". Materiał ten dotyczył historycznej kampanii łodzian na arenie międzynarodowej, w ramach której czerwono-biało-czerwoni dotarli do półfinału Pucharu Europy Mistrzów Krajowych, rywalizując z takimi piłkarskimi tuzami jak Liverpool FC i Juventus Turyn.

- Dzięki temu seansowi najmłodsi będą mogli zrozumieć w jakim klubie grają. To powinno ich zmotywować do tego, żeby podźwignąć Widzew i nawiązać do tamtych czasów. Nasz klub był marką przez ponad dwadzieścia lat, a te mecze pucharowe rozsławiły go na całą Europę tak, że zaczęto się z nim liczyć - mówił jeszcze przed rozpoczęciem pokazu Andrzej Grębosz, jeden z legendarnych piłkarzy Widzewa, który reprezentował klub w pamiętnych potyczkach w sezonie 1982/1983.

Waleczny obrońca czerwono-biało-czerwonych ma nadzieję, że stawiający pierwsze kroki w Akademii Widzewa piłkarze dzięki poznaniu okoliczności, w jakich ich klub osiągnął największe sukcesy, będą w stanie podejść poważnie do swojej kariery. Tylko wtedy będą mieli szansę wycisnąć z niej maksimum, podobnie jak robili to przed laty kolejni znakomici piłkarze Wielkiego Widzewa.

- Bardzo dużo młodzieży niby uprawia sport, ale nie angażuje się w niego całkowicie. Może ten film uzmysłowi młodym widzewiakom, że już w najmłodszym wieku trzeba podchodzić do gry, treningów i pracy w pełni profesjonalnie. Liczę, że dzięki temu będzie szansa, że doczekam debiutu któregoś z nich ekstraklasie - zaznaczył w rozmowie z WidzewTV Grębosz, który był gościem honorowym spotkania w kinie.

GALERIA Z WIZYTY W KINIE HELIOS (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela