Aktualności

Duże zainteresowanie Widzewskim Dniem Talentu

W zajęciach piłkarskich dla dzieci urodzonych w 2010 i 2011 roku udział wzięła ponad setka chętnych. Trening połączony z zabawą to wstęp do utworzenia reprezentacji Widzewa w tych rocznikach.

W sobotę 21 listopada punktualnie o 11:00 rozpoczęły się zajęcia dla młodych sportowców urodzonych w 2010 roku. Uczestniczyło w nich prawie 50 młodych zawodników. Dwie i pół godziny później swoje umiejętności zaprezentować mogły rok młodsze dzieci, których grupa była jeszcze liczniejsza niż poprzedników. Co ciekawe, w treningach udział wzięli nie tylko chłopcy, ale też dwie dziewczynki.

W każdej z grup trening podzielony był na stacje, weryfikujące ogólną sprawność młodych widzewiaków, ale w ramach zajęć odbywały się również duże (7 na 7) oraz małe (2 na 2 i 3 na 3) gry, a w roczniku 2010 także pojedynki 1 na 1. Zajęcia sportowe odbyły się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiem reżimu sanitarnego, a nad ich przebiegiem czuwała kadra szkoleniowa Akademii Widzewa oraz przedstawiciele szkółki piłkarskiej Młody Widzew.

Celem Widzewskiego Dnia Talentu była przede wszystkim integracja najmłodszych widzewiaków trenujących na co dzień w różnych częściach miasta i regionu, a także monitorowanie ich rozwoju i budowanie przywiązania do czerwono-biało-czerwonych barw. To jednak nie wszystko. Najlepsi z uczestników sobotnich zajęć dostaną zaproszenie na próbny trening reprezentacji Widzewa w rocznikach 2010 i 2011. Pozostali mogą z kolei dołączyć do szkółek Młodego Widzewa i kontynuować swoją widzewską przygodę poprzez regularne treningi piłkarskie.

GALERIA Z WIDZEWSKIEGO DNIA TALENTU (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela