Aktualności

Daniel Mąka rozpoczyna pracę w strukturach Akademii Widzewa

Daniel Mąka, odchodząc z pierwszej drużyny Widzewa Łódź, otrzymał propozycję dalszej współpracy z Klubem w innej roli.

Zawodnik przyjął ofertę, co oznacza włączenie go do kadry drużyny rezerw na drugą część sezonu 2020/2021 oraz zaangażowanie w pracę sztabu szkoleniowego Akademii. Kontrakt został zawarty do 30.06.2021 r. z możliwością przedłużenia o rok w przypadku awansu drugiego zespołu do IV ligi.

- Rozmawialiśmy kilkukrotnie z Danielem na temat jego nowej roli w klubie. Cieszę się, że zdecydował się ostatecznie na ten krok, w którym z jednej strony nadal pozostaje na boisku w czynnej roli zawodnika, z odpowiedzialnością bycia liderem drugiego zespołu Widzewa, a z drugiej strony - rozpoczyna ścieżkę trenerską. W tej pierwszej roli liczymy na zdecydowane wzmocnienie zespołu w kontekście realizacji celu, jakim jest awans drużyny rezerw do IV ligi. Natomiast w obszarze trenerskim istotną rolę ma także istniejący już sztab szkoleniowy, który będzie wprowadzał go w standardy pracy Akademii oraz stosowaną metodologię pracy. Ze strony Daniela liczę na jego otwartość i chęć rozwoju, która pozwoli mu, już po zakończeniu kariery piłkarskiej, odnaleźć się w świecie piłki w innej roli. Na razie ma jednak jeszcze równolegle jasne cele do zrealizowania z drugim zespołem Widzewa - tak o wejściu Daniela Mąki w struktury Akademii Widzewa mówi jej dyrektor Maciej Szymański.

- To dla mnie bardzo dobra możliwość dalszego funkcjonowania w Widzewie. Priorytetem będzie dla mnie wywalczenie z drużyną rezerw awansu do wyższej ligi i wierzę, że tak się stanie. Jednocześnie grę w drugim zespole będę łączył z pracą w Akademii, gdzie będę miał możliwość współpracy z doświadczonymi trenerami oraz korzystania z ich wiedzy. Kibice Widzewa doceniali mnie za grę w pierwszym zespolę i liczę, że tak będzie teraz, bo chcę nadal być częścią tego klubu i pomóc Widzewowi w nowej roli - powiedział Daniel Mąka.

Teraz Klub będzie mógł skorzystać z doświadczenia piłkarza, który przez kilkanaście lat zaliczył 34 mecze w ekstraklasie, 188 w I lidze oraz 43 na boiskach II ligi. Daniel, życzymy powodzenia w nowej roli w Widzewie Łódź!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela