Aktualności

Czwarte mistrzostwo z rzędu i międzynarodowe szlify trampkarzy Widzewa

Zespół Bartosza Bieleckiego kolejny raz wygrał rozgrywki łódzkiej pierwszej I wojewódzkiej. Triumf w rozgrywkach przypieczętował remisem w Zduńskiej Woli, dzień po udziale w zagranicznym turnieju.

Za widzewiakami z rocznika 2004 bardzo intensywny okres. W miniony weekend drużyna trampkarzy przebywała w Niemczech. Wzięła tam udział w międzynarodowym Turnieju o Puchar Miasta Vechta. W rozgrywkach wzięło udział szesnaście zespołów, w tym angielski Norwich City, holenderskie De Graafschap czy niemiecki Rot-Weiss Essen. Łodzianie wygrali cztery z siedmiu meczów i ostatecznie uplasowali się na jedenastym miejscu, ale nie wynik był podczas tego wyjazdu najważniejszy.

- Turniej był w miarę wyrównany. Żałuję przede wszystkim spotkań z Eintrachtem i Omonią. Oba mecze były właściwie identyczne, byliśmy częściej przy piłce, mieliśmy więcej z gry, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramek w stuprocentowych sytuacjach na samym początku. Gole traciliśmy po kontrach rywali. Dlatego zajęliśmy dopiero 11. miejsce. Jestem jednak zadowolony z turnieju. Rywale prezentowali dobry i bardzo dobry poziom sportowy, a chłopcy zebrali cenne doświadczenie - przyznał Bartosz Bielecki, dla którego było to pierwsze międzynarodowe doświadczenie w pracy z widzewiakami.

Komplet wyników Widzewa:

Faza grupowa - Etap I (grupa A)

Norwich City FC - Widzew Łódź 2:1 (bramka: Damian Związek)

Eintracht Brunszwik - Widzew Łódź 2:0

Widzew Łódź - SG Langforden /Buhren II 4:0 (Patryk Kowasz x2, Filip Zawadzki, Damian Związek)

Tabela: 1. Norwich, 2. Eintracht, 3. Widzew, 4. SG II.

Faza grupowa - Etap II (grupa H)

Widzew Łódź - SG Langforden /Buhren I 1:0 (Mateusz Saganiak)

Omonia Nikozja - RTS Widzew Łódź 2:0

Widzew Łódź - FC Honka 1:0 (Damian Związek)

Tabela: 1. Omonia, 2. Widzew, 3. Honka, 4. SG.

Mecz o 11. miejsce

SV Wehen Wiesbaden - Widzew Łódź 3:4 (Kamil Jakubowski x2, zawodnik testowany, Jakub Miziołek)

Kadra Widzewa 2004 na turniej w Vechcie: Marcel Buczkowski, Dawid Owczarek, Jakub Miziołek, Cezary Cichal, Kamil Jakubowski, Mateusz Zielecki, Filip Zawadzki, Damian Związek, Kamil Zadka, Patryk Kowasz, Mateusz Saganiak, Szymon Szymczak oraz trzech zawodników testowanych.

***

Mimo przejechania w weekend 1500 km i intensywnej gry z wymagającymi rywalami, łodzianie już w poniedziałek nadrobić musieli ligowe zaległości i zmierzyć się w Zduńskiej Woli z miejscową Pogonią. Mecz zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem. Dzięki temu, mając kolejkę przed końcem rozgrywek trzy punkty przewagi i lepszy bilans bezpośrednich spotkań z drugim w stawce Widokiem Skierniewice łodzianie zostali mistrzem łódzkiej pierwszej ligi wojewódzkiej. Młodzi widzewiacy dokonali tej sztuki czwarty raz z rzędu. W nagrodę za zwycięstwo w lidze wojewódzkiej w najbliższym czasie Widzew ponownie powalczy o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

MUGKS Pogoń Zduńska Wola - Widzew Łódź 0:0

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Szymon Szymczak "Sieman", Jakub Miziołek, Dawid Owczarek, Kamil Jakubowski, Filip Zawadzki, Szymon Mirowski, Mateusz Ludwig, Damian Związek, Mateusz Saganiak, Szymon Szymczak oraz Patryk Kowasz, Kamil Zadka, Mateusz Zielecki, Cezary Cichal.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela