Aktualności

CLJ U15: Premierowe zwycięstwo widzewiaków!

Zespół Tomasza Kmiecika pokonał faworyzowaną Jagiellonię Białystok 1:0 po bramce Daniela Gryzia w drugiej połowie.

Do trzynastej serii spotkań czerwono-biało-czerwoni przychodzi z zaledwie dwoma remisami na koncie. Wciąż czekający na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach łodzianie podejmowali w sobotę trzecią w stawce Jagiellonię, która wygrała 8 z dotychczasowych 12 meczów. O wskazanie faworyta przed pierwszym gwizdkiem nie było wiec trudno. Gospodarze nic sobie jednak z tego nie robili i mimo potężnej mgły znacznie ograniczającej widoczność na terenie ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego z animuszem ruszyli na gości z Białegostoku.

Wyrównany mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. Decydująca akcja rozpoczęła się w 55. minucie, kiedy znakomicie z dystansu uderzył Aleksander Sulikowski. Bramkarz gości piłkę z największym trudem przerzucił ponad poprzeczką. W ten sposób odroczył jednak tylko wyrok. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Musialskiego pokonał go bowiem strzałem nogą najbardziej czujny w podbramkowym zamieszaniu Daniel Gryzio, dając widzewiakom upragnione prowadzenie.

Od tego momentu Jagiellonia zdecydowanie przejęła inicjatywę i uparcie dążyła do wyrównania, ale mądrze broniący się łodzianie też mieli swoje szanse, między innymi Janusz Styś w doliczonym czasie gry, po szybkiej i składnej kontrze. Wynik nie uległ już jednak zmianie, dzięki czemu Widzew U15 zanotował pierwsze na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów zwycięstwo i może z nadziejami na poprawienie dorobku punktowego czekać na ostatni mecz rozgrywek, z Olimpią w Elblągu.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

1:0 - Daniel Gryzio 56’

Widzew Łódź: Hubert Gabrysiak - Wojciech Stachoń-Burtek, Jan Sianos, Damian Dziura (48’ Aleksander Sulikowski), Jakub Jendryka, Adrian Dziura, Dawid Musialski, Kasper Ważny, Daniel Gryzio (69’ Wiktor Sypniewski), Kasper Dębowski, Janusz Styś.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 23.01.2021

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 23.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela