Aktualności

Aż 14 widzewiaków na konsultacjach w kadrze wojewódzkiej U12!

We wtorek 9 października odbędą się dwie tury konsultacji szkoleniowej reprezentacji ŁZPN rocznika 2007. Najliczniejszą grupę wśród powołanych zawodników stanowić będą piłkarze Akademii Widzewa.

Trenerzy Krzysztof Kowalski i Kornel Błażejewski z pierwszą połową zawodników spotkają się o 10:30 na obiekcie MOSiR przy ul. Minerskiej 19 w Łodzi. Tam stawić ma się sześciu zawodników Widzewa z rocznika 2007: Szymon Brzeziński, Jakub Dryzner, Maciej Sowiński, Maciej Szpura, Krzysztof Supera i Kacper Tarociński.

Po południu szkoleniowcy przeniosą się do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie przyjrzą się bliżej kolejnej grupie piłkarzy aspirujących do gry w reprezentacji U12 województwa łódzkiego. Tam widzewiaków będzie aż ośmiu: Filip Zarychta, Marcel Bezat, Jakub Kolęda, Daniel Tutaj, Marcel Rosiak, Bartosz Chądzyński, Maksymilian Smulik i Dawid Pietrzko.

Wśród 48 powołanych zawodników czternastka z Widzewa stanowi największą grupę piłkarzy pochodzących z jednego klubu. Warto przypomnieć, że Widzew Łódź 2007 w miniony weekend w dobrym stylu wygrał mocno obsadzony PGE Widzew CUP 2018. W finale, który odbył się na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 podopieczni trenera Dariusza Nawrockiego po rzutach karnych pokonali Siarkę Tarnobrzeg. Druga drużyna Widzewa w tym samym roczniku zajęła ostatecznie szóste miejsce, ale awans do najlepszej czwórki rozgrywek przegrała minimalnie. Ekipa Nawrockiego zdecydowanie prowadzi też w swojej lidze okręgowej.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela