Aktualności

Akademia Widzewa: Zmienne szczęście trampkarzy i mecz o mistrzostwo na koniec sezonu

Miniony tydzień okazał się bardzo udany dla drużyn z roczników 2003 i 2004 prowadzonych przez trenera Bartosza Bieleckiego.

Widzewski zespół U15 we wtorek 5 czerwca rozegrał zaległy mecz z UKS-em AP Piotrków Trybunalski. Łodzianie na wyjeździe pewnie pokonali ostatni zespół w stawce 2:0 po bramkach Przemysława Krzyczmanika i Wiktora Darocha. W sobotę 9 czerwca widzewiacy zakończyli zaś rozgrywki ligowe. Nie był to jednak szczęśliwy dla nich finał. W swoim ostatnim w tym sezonie występie w pierwszej lidze wojewódzkiej C1 podopieczni Bartosza Bieleckiego przegrali 1:6 z drugim w tabeli AKS-em SMS-em Łódź.

Ostatecznie widzewski rocznik 2003 zmagania ligowe zakończył na piątym miejscu w ośmiozespołowej grupie. Czerwono-biało-czerwoni wygrali siedem z czternastu meczów, a jeden zremisowali.

- Przejmując zespół na trzy tygodnie przed rozpoczęciem ligi mieliśmy swoje cele i marzenia. Szybko zostały one jednak zweryfikowane. Nie ma sensu rozwodzić się nad trudnościami, które przydarzyły się w tym roczniku w ostatnich trzech miesiącach, bo każdy wtajemniczony je zna. Czasem, żeby zrobić dwa kroki naprzód, trzeba zrobić krok w tył. W tym wypadku wydaje mi się, że było to nieuniknione - wyjaśnia trener Bielecki. - Pozytywem jest na pewno możliwość ogrywania na tle starszych piłkarzy, naszych najbardziej utalentowanych czternastolatków. To doświadczenie na pewno zaprocentuje u nich w przyszłości - dodaje.

05.06.2018 r. UKS AP Piotrków Trybunalski - Widzew Łódź 0:2 

Bramki: Przemysław Krzyczmanik, Wiktor Daroch

Widzew U15: Maciej Schmidt - Oliwier Jagielski, Dawid Owczarek, Szymon Szymczak, Emil Wojtczak,  Mikołaj Mroczek, Filip Zawadzki, Szymon Mirowski, Wiktor Daroch, Wiktor Firasiewicz, Cyprian Zagawa oraz Mateusz Prochoń, Szymon Jaros, Przemysław Krzyczmanik i Seweryn Zommer.

09.06.2018 r. AKS SMS Łódź - Widzew Łódź 6:1

Bramka dla Widzewa: Wiktor Firasiewicz

Widzew U15: Maciek Schmidt - Dawid Owczarek, Oliwier Jagielski, Szymon Szymczak „Sieman”, Emil Wojtczak, Seweryn Zommer, Mikołaj Mroczek, Szymon Mirowski, Wiktor Daroch, Wiktor Firasiewicz, Mateusz Saganiak oraz Huber Lenart i Cyprian Zagawa.

***

Zdecydowanie lepiej wiedzie młodszym piłkarzom trenera Bieleckiego. Rocznik 2004 jest drugi w tabeli i do rozegrania został mu mecz z liderem. Decydujące (wyjazdowe dla widzewiaków) starcie z UKS-em SMS-em Łódź odbędzie się we wtorek 12 czerwca o 17:00. Ostatnie dwa mecze piłkarze widzewskiego U14 wygrali pewnie: 7:0 ze Zjednoczonymi Stryków i 9:0 z Widokiem Skierniewice. Łącznie z trzynastu meczów górą byli w jedenastu. Dzięki temu mają do pierwszej drużyny w stawce tylko punkt straty, a trzecią wyprzedzają już o jedenaście oczek. Legitymują się przy tym najlepszą defensywą w stawce, z zaledwie siedmioma straconymi gola. Duża w tym zasług bramkarza Marcela Buczkowskiego regularnie powoływanego do kadry Łódzkiego Związku Piłki Nożnej U14.

- We wtorek zagramy bez siedmiu reprezentantów województwa, ale ten zespół nieraz już udowadniał, że zaszczepiony został w nim widzewski charakter. Damy z siebie wszystko i powalczymy o mistrzostwo - podkreśla szkoleniowiec drużyny. 

06.06.2018 r. Zjednoczeni Stryków - Widzew Łódź 0:7

Bramki: Igor Bobiński x2, Szymon Szymczak x2, Kamil Zadka, Damian Związek, Cezary Cichal

Widzew U14: Marcel Buczkowski - Cezary Cichal, Marcel Wilkowski, Jakub Miziołek, Kamil Jakubowski- Aleksander Jonczyk, Kamil Zadka, Damian Związek, Mateusz Ludwig, Szymon Szymczak, Jakub Krajewski oraz Jakub Rospara, Daniel Wierucki, Igor Bobiński i Kasper Saktura.

09.06.2018 r. Widzew Łódź - Widok Skierniewice 9:0

Bramki: Filip Zawadzki x4, Mateusz Ludwig x2, Cezary Cichal, Jakub Krajewski, Igor Bobiński

Widzew U14: Marcel Buczkowski - Jakub Miziołek, Cezary Cichal, Marcel Wilkowski, Aleksander Jonczyk, Filip Zawadzki, Szymon Szymczak, Kamil Jakubowski, Damian Związek, Kamil Zadka, Mateusz Ludwig oraz Jakub Rospara, Kasper Saktura, Daniel Wierucki, Jakub Krajewski, Igor Bobiński


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela