Aktualności

Akademia Widzewa z nowym klubem partnerskim

W piątek 4 grudnia Orły Zduńska Wola stały się klubem partnerskim Widzewa Łódź.

W sezonie 2020-21 doszło do zmian w zakresie współpracy pomiędzy Widzewem a klubami, które zdecydowały się na partnerstwo z czterokrotnym mistrzem Polski.  Przede wszystkim rozpoczęto program "Młody Widzew", który skierowany jest do dzieci do 11 roku życia. Zajęcia odbywają się w poszczególnych lokalizacjach na terenie województwa łódzkiego, tak by każde dziecko miało blisko na treningi, a jednocześnie od samego początku mogło identyfikować się z Widzewem.

Kolejną formą współpracy są kluby partnerskie, do grona których 4 grudnia dołączyły Orły Zduńska Wola. Partnerstwo dotyczy przede wszystkim kategorii wiekowych od U12, dlatego poza wymianą doświadczeń szkoleniowych, polega na kreowaniu wspólnej ścieżki rozwoju dla utalentowanych zawodników Orłów, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi Akademii Widzewa. Dodatkową korzyścią dla trenerów zatrudnionych w klubie partnerskim Widzewa będzie możliwość zwiększania ich kompetencji, a także ujednolicenie procesu szkolenia realizowane poprzez uczestniczenie trenerów Orłów w warsztatach Akademii, hospitacje zajęć treningowych w Zduńskiej Woli oraz cykliczne gry kontrolne pomiędzy klubami.

- Orły Zduńska Wola to nowatorski projekt, który ma na celu zbieranie najzdolniejszych zawodników z naszego powiatu. Z Akademią Widzewa współpracujemy od około roku, kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z dyrektorem Maciejem Szymańskim. Od tego czasu nasi zawodnicy brali udział w treningach drużyn Akademii, a trenerzy uczestniczyli w warsztatach. Cieszymy się z tej współpracy, bo Zduńska Wola to miasto Widzewa, ale również dlatego, że uporządkujemy drogę rozwoju dla młodych piłkarzy, którzy obecnie otrzymują wiele propozycji od skautów z całej Polski, a teraz mogą skupić się wyłącznie na treningach, spokojni o swoją przyszłość. Przed nami wiele ciekawych, wspólnych działań - powiedział Tomasz Ziółkowski, koordynator w klubie Orły Zduńska Wola.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Orły Zduńska Wola zdecydowały się na współpracę z Widzewem w nowej, zdecydowanie bardziej wymagającej formule klubów partnerskich. Orły to wyjątkowy projekt szkolenia, ponieważ powstał na bazie współpracy klubów ze Zduńskiej Woli i skupia wyróżniających się zawodników z okręgu sieradzkiego. Mieliśmy okazję rywalizować w rozgrywkach kategorii D1 w minionej rundzie, ale też rozgrywaliśmy gry kontrolne w młodszych kategoriach, co pokazało nam, że poziom zawodników w Orłach jest bardzo interesujący. Jeszcze zanim rozpoczęliśmy oficjalnie współpracę, mieliśmy okazję gościć poszczególnych zawodników na treningach w Akademii Widzewa. To również sygnał, że sztab szkoleniowy Orłów jest świadomy tego, jak powinna wyglądać ścieżka do zostania piłkarzem dla młodego zawodnika i jak ważne jest, by przez cały czas otrzymywał nowe bodźce w swoim rozwoju. Liczymy na to, że nasza współpraca będzie jeszcze bliższa i będziemy mieli liczne okazje do wymiany doświadczeń - powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

By zostać klubem partnerskim należy spełnić okreslone wymagania organizacyjne i szkoleniowe, takie jak: licencje trenerskie UEFA czy poziom rozgrywek, na których występują drużyny klubu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz: akademia@widzew.com.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela