Aktualności

Akademia Widzewa: Trener rocznika 2007 dumny nie tylko z awansu

Najmłodsza drużyna Akademii Widzewa na koniec sezonu wywalczyła awans do pierwszej ligi wojewódzkiej. W barażu zespół Dariusza Nawrockiego pewnie pokonał Łódzką Akademię Futbolu.

Zanim jednak doszło do bezpośredniej walki o awans, widzewiacy zdeklasowali rywali w lidze. W łódzkiej grupie pierwszej rozgrywek wygrali wszystkie 22 mecze, kończąc zmagania z bilansem bramkowym 208:8. Baraże o grę w pierwszej lidze wojewódzkiej tylko potwierdziły, że czerwono-biało-czerwoni powinni jak najszybciej rozpocząć rywalizację z trudniejszymi rywalami. Drużyna Łódzkiej Akademii Futbolu w dwumeczu musiała bowiem pogodzić się z dwiema bolesnymi porażkami z Widzewem - 0:5 i 1:13.

- Mecze barażowe były ostatnim etapem naszego rocznego planu treningowego. Pracowaliśmy w tym czasie w przede wszystkim nad indywidualnym rozwojem każdego z zawodników. Awans do pierwszej ligi wojewódzkiej i gra w niej w przyszłym sezonie poparte jeszcze cięższą pracą na treningach  pozwolą na dalszy progres, a tym nam wszystkim najbardziej zależy - przyznaje trener Dariusz Nawrocki, który regularnie dawał swojej drużynie okazję do zdobywania nowych doświadczeń, między innymi poprzez udział w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach.

Szkoleniowiec rocznika 2007 podkreśla jednak, że dobry wynik sportowy i rozwój wykonany przez poszczególnych zawodników to zasługa wielu osób. - Chciałbym podziękować za sezon całemu zespołowi, w tym również Klaudii (Klaudia Kiełczewska w trakcie sezonu przeszła do kobieciej drużyny UKS SMS Łódź - przyp. red.). Doceniam ogromne zaangażowanie na treningach, w meczach  ligowych, sparingowych czy licznych turniejach. Jestem dumny z zespołu i wykonanej przez niego pracy. Nie mogę jednak zapomnieć o wsparciu, na które ja i drużyna mogliśmy liczyć - ze strony  trenerów Adama Kucharczyka i Wiktora Wróbla, Maćka Humerskiego, Asi Tułacz, rodziców i całej Akademii Widzewa - podkreśla Nawrocki.

Wyniki barażowych meczów o awans do pierwszej ligi wojewódzkiej D1:

Łódzka Akademia Futbolu - Widzew Łódź 0:5

Bramki : Szpura Michał x2 , Supera x1 , Brzeziński x1 , Jędraszczyk x1.

Skład: Smulik, Pietrzko, Zarychta, Brzeziński, Szpura Maciej, Supera, Dryzner, Kulik, Bezat, Kolęda, Sawko, Jędraszczyk, Szabela, Rosiak, Sowiński, Szpura Michał.

Widzew Łódź - Łódzka Akademia Futbolu 13:1

Bramki: Kolęda x3, Dryzner x2, Brzeziński x2, Szpura Michał x2, Supera x1, Sawko x1 , Jędraszczyk x1, samobójcza x1.

Skład: Smulik, Pietrzko, Zarychta, Brzeziński, Szpura Maciek, Supera, Dryzner, Kulik, Bezat, Kolęda, Sawko, Jędraszczyk, Szabela, Rosiak, Sowiński, Szpura Michał, Tutaj.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela