Aktualności

Akademia Widzewa: Trampkarze bez chwili wytchnienia

Widzewiacy z roczników 2004 i 2005 rozegrali kolejne mecze kontrolni. Młodsi z nich na boisko wybiegali nawet dwukrotnie - w sobotę i niedzielę.

Zespół Bartosza Bieleckiego w sobotę, prosto po powrocie z tygodniowego obozu treningowego w Kleszczowie, rozegrał sparing z Wartą Poznań. Występujący w Centralnej Lidze Juniorów rywal potrafił wykorzystać zmęczenie łodzian i wygrał po emocjonującym meczu 2:1. Warto jednak odnotować, że Widzew podniósł się, mimo że przegrywał 0:2 i w końcówce był blisko doprowadzenia do remisu. Dzień później, w starciu z Arką Gdynia w Jarocinie, to czerwono-biało-czerwoni byli już lepsi, i to zdecydowanie, zwyciężając 7:0.

- W obu spotkaniach, granych bezpośrednio po obozie, brakowało nam przede wszystkim świeżości. Mecz z Wartą był wyjątkowo intensywny. Przeciwnik zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Zawodnicy czuli to w nogach, ale jestem z ich występu zadowolony, bo podjęli walkę i zagrali fajne spotkanie. Cieszy, że przy wyniku 0:2 zagraliśmy kolejny raz do końca i byliśmy blisko odwrócenia losów rywalizacji. Na pewno na minus znowu wykończenie akcji. Przy wyrównanych spotkaniach, jeżeli chcemy osiągać lepsze wyniki, musimy być skuteczniejsi. Mecz z Arką stał już na innym poziomie, tempo było znacznie niższe. Rywal, podobnie jak my, nie zagrał w optymalnym składzie i daliśmy sobie z nim spokojnie radę. Jestem zadowolony z obozu przygotowawczego i kolejnych gier kontrolnych. Przed nami tydzień regeneracyjny, więc chłopcy powinni z dnia na dzień wyglądać lepiej - podsumował minione dni w wykonaniu swojego zespołu trener Bielecki.

Widzew Łódź [2004] - Warta Poznań 1:2

Bramka dla Widzewa: Mateusz Zielecki.

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Szymon Szymczak „Sieman”, Jakub Miziołek, Dawid Owczarek, Cezary Cichal, Szymon Mirowski, Damian Związek- Szymon Szymczak, Filip Zawadzki, Mateusz Ludwig, Mateusz Saganiak oraz Kamil Jakubowski, Kacper Kotlicki, Mateusz Zielecki, Kamil Zadka, Patryk Kowasz.

Widzew Łódź [2004] - Arka Gdynia 7:0

Bramki dla Widzewa: Damian Związek (5), Mateusz Zielecki, Patryk Kowasz.

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Szymon Szymczak „Sieman”, Jakub Miziołek, Dawid Owczarek, Szymon Szymczak, Szymon Mirowski, Mateusz Zielecki, Kamil Zadka, Filip Zawadzki, Mateusz Ludwig, Patryk Kowasz oraz Kamil Jakubowski, Damian Związek.

***

W sobotę do Kleszczowa, na drugą turę obozu przygotowawczego Akademii Widzewa, wyruszyli między innymi młodsi trampkarze, z rocznika 2005. Podopieczni Sebastiana Madery jeszcze przed wyjazdem, w piątek, rozegrali sparing z rok starszymi zawodnikami Andrespolii Wiśniowa Góra. Łodzianie wygrali pewnie - 4:1, a dwie bramki zdobył Eryk Dybisiak.

Widzew Łódź [2005] - Andrespolia Wiśniowa Góra [2004] 4:1

Bramki dla Widzewa: Eryk Dybisiak (2), Oskar Kacperski, Gracjan Milczarek.

Skład Widzewa: Sikora (Płaczkowski) - Adrianowski, Łuźniak , Faliszewski, Nowacki, Dybisiak (Matysek), Milczarek (Lach), Gumiński, Wiernik, Łukasik Maksymilian (Łukasik Alan), Kacperski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 9
5 Stal Rzeszów 9
6 Olimpia Elbląg 8
7 Widzew Łódź 7
8 GKS Katowice 6
9 Błękitni Stargard 6
10 Górnik Łęczna 5
Pełna tabela