Aktualności

Akademia Widzewa: Starcia z Piastem i staż w Kraju Basków

Wymagające sparingi, szkolenia wewnętrzne oraz zagraniczny staż. W widzewskiej Akademii nie można narzekać na nudę.

Na koniec zeszłego tygodnia cztery najstarsze zespoły Akademii rozegrały spotkania kontrolne z drużynami Piasta Gliwice. Rezerwy pokonały drugi zespół gliwiczan 5:3, rocznik U19 zremisował 1:1, zespół U17 przegrał 2:3, a zawodnicy U16 zwyciężyli 4:1.

Szykująca się do rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów drużyna z rocznika U15 oraz zawodnicy zespołu do lat 14 zmierzyli się z kolei z rówieśnikami ze Znicza Pruszków. Starsi wygrali 4:2, młodsi przegrali 1:5. Swoje mecze zagrały też najmłodsze roczniki Akademii. Drużyna U13 wysoko pokonała Broń Radom, a piłkarze z zespołu U12 w trójmeczu przeciwko Orłom Zduńska Wola i RAF Radomsko zanotowali zwycięstwo i remis. 

W minionym tygodniu przedstawiciele Akademii Widzewa odbyli pożyteczny staż w Kraju Basków. Koordynator szkolenia Michał Sikorski i dyrektor Maciej Szymański przyglądali się z bliska pracy akademii Athleticu Bilbao oraz Deportivo Alaves. Szkółka Athleticu jest jedną z najwybitniejszych w swoim rodzaju w Europie, słynącą z selekcji zawodników na bazie wąskiej grupy lokalnej ludności. Należy pamiętać, że piłkarzem klubu z Bilbao może zostać jedynie Bask, a mimo to Atletico posiada aż 140 klubów partnerskich w regionie i słynie z promocji wychowanków. Z kolei Deportivo jest przykładem klubu posiadającego zbliżoną bazę treningową i pracującego w podobnych warunkach co Widzew.

W ostatnim czasie Maciej Szymański wziął również udział w wyjątkowej konferencji w Warszawie, organizowanej przez Raymonda Verheijena - byłego wieloletniego członka sztabów szkoleniowych Guusa Hiddinga oraz Dicka Advocaata. Tematami wydarzenia były waga komunikacji w budowaniu taktyki, a także rozumienie gry oraz technika zawodnika w kontekście podejmowania decyzji na boisku. Verheijen to osobistość posiadająca ogromną charyzmę oraz doświadczenie w zarządzaniu grupą, co stanowiło dodatkowy atut dla obecności na konferencji.

Wytężoną pracę mają za sobą także trenerzy Akademii, którzy przeszli szkolenie z analizy statystycznej Expected Goals oraz ze zdobywania strefy za linią obrony. Warsztaty te pozwolą na rozszerzenie spojrzenia na grę swoich podopiecznych wśród widzewskich trenerów.

Warto dodać, że w trwającym tygodniu swój staż w Akademii odbędzie trener z jednego z klubów partnerskich Widzewa. Szkoleniowiec weźmie udział w treningach Akademii oraz w cyklu spotkań sztabu szkoleniowego. W bieżącym sezonie planowanych jest 12 terminów, w których trenerzy będą mogli zgłaszać się do wzięcia udziału w stażu na analogicznych zasadach. 

Harmonogram spotkań drużyn Akademii Widzewa (29 lutego - 1 marca)

Rezerwy

Widzew II Łódź - Pogoń Zduńska Wola, sobota, 29 lutego, 10:00

U19

Widzew Łódź - GKS Tychy, sobota, 29 lutego, 12:00

U17

Widzew Łódź - GKS Tychy, sobota, 29 lutego, 14:00

U16

Widzew Łódź - GKS Tychy, sobota, 29 lutego, 16:00

U15

Stadion Śląski Chorzów - Widzew Łódź, sobota, 29 lutego,11:30

U14

Stadion Śląski Chorzów - Widzew Łódź, sobota, 29 lutego,  13:00

U13

Polonia Warszawa - Widzew Łódź, niedziela, 1 marca, 12:00

U12

Polonia Warszawa - Widzew Łódź, niedziela, 1 marca, 14:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela