Aktualności

Akademia Widzewa: Rocznik 2007 ze srebrnym medalem

W minioną sobotę zespół Dariusza Nawrockiego zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju młodzików „Krzyżanowski Cup” w Radomiu. We wtorek z kolei drużyna rozpoczęła walkę o I ligę wojewódzką.

Łodzianie nie przegrali żadnego z siedmiu rozgrywanych w Radomiu meczów. Cztery razy byli górą i trzykrotnie zremisowali, w tym 1:1 z triumfatorem rozgrywek - Bronią Radom. Ekipa gospodarzy pierwsze miejsce zajęła dzięki minimalnie lepszemu bilansowi zdobytych bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został widzewiak Szymon Brzeziński.

 - Choć pogoda nie sprzyjała, cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w rywalizacji z tak wymagającymi przeciwnikami, zwłaszcza że organizacja stała na bardzo dobrym poziomie - przyznał trener Dariusz Nawrocki.

Komplet wyników Widzewa Łódź:

Widzew - Varsovia Warszawa 1:0 (bramka: Bezat)

Widzew - Śląsk Wrocław 2:1 (Kolęda, Supera)

Widzew - SMS Łódź 1:1 (Zarychta)

Widzew - Broń Radom 1:1 (Jędraszczyk)

Widzew - Escola Warszawa 0:0

Widzew - Wisła Płock 2:0 (Kolęda, Szabela)

Widzew - Skra Częstochowa 1:0 (Szpura Maciej)

W Widzewie zagrali: Smulik, Pietrzko, Zarychta, Sowiński, Supera, Rosiak, Bezat, Szpura Maciej, Dryzner, Kulik, Kolęda, Brzeziński, Sawko, Jedraszczyk, Szabela, Szpura Michał.

***

We wtorek widzewski rocznik 2007 rozpoczął walkę barażową o awans do I ligi wojewódzkiej. W pierwszym meczu czerwono-biało-czerwoni pokonali na wyjeździe 5:0 Łódzką Akademię Futbolu, a bramki dla Widzewa zdobyli: Szpura Michał (x2), Brzeziński, Supera i Jędraszczyk. Rewanż zaplanowano na czwartek 13 czerwca (18:00).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela