Aktualności

Akademia Widzewa: rocznik 2007 z bezcennym zwycięstwem

Zespół Dariusza Nawrockiego pokonał 3:2 UKS SMS Łódź i jest na dobrej drodze do wygrania ligi i zapewnienia sobie komfortowej sytuacji przed barażami o awans.

Widzewiacy w środę rozegrali zaległe spotkanie 12. kolejki rozgrywek grupy pierwszej okręgu łódzkiego z groźnym UKS-em SMS-em Łódź. Czerwono-biało-czerwoni mecz z uważanym za najgroźniejszego w walce o wygranie ligi rywalem zaczął w najgorszy możliwy sposób. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku goście wyszli na prowadzenie. Na ekipę Dariusza Nawrockiego stracona bramka zadziałała jednak jak płachta na byka. Widzewiacy z rocznika 2007 błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat i już do przerwy prowadzili 3:1. Rywale w drugiej połowie skrócili dystans, ale nie zdołali odebrać gospodarzom zasłużonego zwycięstwa.

Dzięki temu zwycięstwu Widzew umocnił się na pierwszej pozycji w tabeli (komplet czternastu zwycięstw i bilans bramkowy 147:5!). Sześć punktów traci do niego Jutrzenka Bychlew, a dziewięć mający jeden mecz więcej do rozegrania UKS SMS. Po sezonie najlepsze drużyny w ligach regionalnych zagrają o awans do nowotworzonych pierwszej i drugiej ligi wojewódzkiej.

Widzew Łódź - UKS SMS Łódź 3:2 (3:1)

Bramki dla Widzewa: Jakub Kolęda (x2), Marcel Bezat.

Kadra Widzewa: Szymon Brzeziński, Michał Jędraszczyk, Marcel Bezat, Kacper Sawko, Jakub Kolęda, Dawid Pietrzko, Maciej Szpura, Maksymilian Smulik, Daniel Tutaj, Karol Kulik, Filip Zarychta, Jakub Dryzner, Marcel Rosiak, Krzysztof Supera, Dawid Juga, Mikołaj Kuklewski, Maciej Sowiński, Patryk Szabela.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela