Aktualności

Akademia Widzewa: Rocznik 2004 walczy o Centralną Ligę Juniorów

W środę 19 czerwca piłkarze Bartosza Bieleckiego rozpoczną dwumecz o awans na centralny szczebel rozgrywkowy.

Rywalem widzewiaków z rocznika 2004 będzie Ząbkovia Ząbki. Czerwono-biało-czerwoni liczą, że uda im się powetować sobie brak awansu do Centralnej Ligi Juniorów pół roku temu, kiedy po heroicznym boju uznać musieli wyższość innego przeciwnika z województwa mazowieckiego - Delty Warszawa. Wtedy do szczęścia zabrakło niewiele. Czerwono-biało-czerwoni pokazali jednak charakter i waleczność, dając jednocześnie nadzieję na realizację upragnionego celu w przyszłości.

Obecny baraż ma jednak dla nich inne znacznie. Widzew 2004, nawet jeśli pokona Ząbkovię, w przyszłym sezonie nie będzie mógł zagrać w CLJ. Wszystko dlatego, że rozgrywki centralne dla najmłodszych roczników funkcjonują w kategoriach U15 i U17. W związku z tym młodzi widzewiacy, którzy w tym roku grali pod szyldem U15, walczą o CLJ dla rok młodszych kolegów.

Dla zespołu Bartosza Bieleckiego będzie to jednocześnie okazja do ukoronowania pracy ich szkoleniowca, który już jakiś czas temu postanowił, że po sezonie podejmie się nowych wyzwań, stawiając między innymi na międzynarodową edukację sportową.

Mając na uwadze wszystkie okoliczności, rywalizacja z Ząbkovią będzie miała olbrzymie znaczenie nie tylko dla występujących w niej piętnastolatków, ale również dla całego klubu i przyszłości Akademii Widzewa. Rocznik 2004 potwierdził już wielokrotnie, że potrafi dostarczać emocji w iście widzewskim wydaniu. Tym razem powinno być podobnie. Dlatego serdecznie zapraszamy do dopingowania drużyny od godziny 18:00 na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego 5 w Łodzi oraz za pośrednictwem bezpłatnej transmisji realizowanej przez WidzewTV (PRZEJDŹ DO MECZU).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela