Aktualności

Akademia Widzewa - raport (6-7 kwietnia)

To był udany weekend dla drużyn młodzieżowych Akademii Widzewa. Swoje mecze ligowe wygrało pięć z sześciu walczących o punkty zespołów.

Najbardziej okazałe zwycięstwo w poprzedni weekend zanotował Widzew z rocznika 2006, prowadzony przez trenera Przemysława Szulca. Drużyna młodzików wygrała z drugim zespołem SAP Andrespolii aż 8:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Janusz Styś.

7:0 z GKS-em Bełchatów wygrał Widzew z rocznika 2002, a trzy bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobył Jakub Rzepecki. Zespół juniorów młodszych z rocznika 2003 pokonał 4:0 Wartę Sieradz. - To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Od pierwszej minuty kontrolowaliśmy przebieg spotkania, staraliśmy się długo utrzymywać przy piłce i grać według określonych założeń. To na pewno cieszy. Jesteśmy zadowoleni ze skuteczności w ofensywie i czystego konta - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec rocznika 2003 Norbert Smorawski.

Drużyna Dariusza Nawrockiego (rocznik 2007) wygrała na wyjeździe z Metalowcem 3:0, a Widzew z rocznika 2004 okazał się lepszy od AKS-u SMS-u Łódź (2:0). - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. W pełni zdominowaliśmy rywala i 1:0 było najniższym wymiarem kary. Dlatego tym bardziej nie mogę zrozumieć, co stało się w drugiej części spotkania. Pierwsze 20 minut graliśmy tak, jakbyśmy zostali w szatni i konsekwencją tego były dwie stuprocentowe sytuacje przeciwnika. Kolejne 20 minut to już na szczęście nasza lepsza gra, dzięki czemu w ostatnich minutach wykorzystaliśmy jedną z nielicznych kontr. Musimy w końcu zacząć wyciągać wnioski i starać się grać dwie równe połowy - mówił po meczu trener Bartosz Bielecki.

Tym razem uznać wyższość rywali musiał rocznik 2005, który przegrał z KS-em PSV Łódź 1:6. Ponieważ z rozgrywek wycofał się Włókniarz Moszczenica, drużyna juniorów starszych w miniony weekend pauzowała.

I liga wojewódzka juniorów starszych A1 (2000/2001)

Widzew Łódź - pauza (Włókniarz Moszczenica wycofał się z rozgrywek)

I liga wojewódzka juniorów młodszych B1 (2002)

Widzew Łódź - GKS Bełchatów 7:0

Bramki: Rzepecki - 3, Koch, Glicner, Stępień, Malec.

Widzew: Wojda - Winek, Stępień, Rzepecki, Pokorski, Nikodemski, Merecz, Malec, Koch, Glicner, Chądzyński oraz Darnowski, Morawski, Słowiński, Stańdo, Wojnacki.

I liga wojewódzka juniorów młodszych B2 (2003)

Widzew Łódź - Warta Sieradz 4:0

Bramki: Firasiewicz - 2, Wasilewski, Zagawa.

Widzew: Szmidt - Hołowatiuk, Mroczek, Strumpf, Wojtczak, Wasilewski, Krzyczmanik, Zommer, Firasiewicz, Jagielski, Daroch oraz Zagawa, Jaros, Pergal, Graussman, Kwiasowski.

I liga wojewódzka trampkarzy C1 (2004)

Widzew Łódź - AKS SMS Łódź 2:0

Bramki: Zadka, Związek.

Widzew: Buczkowski - Kowasz, Cichal, Mirowski, Miziołek, Owczarek, Szymczak, Zadka, Zawadzki, Zielecki, Związek oraz Jakubowski, Saganiak.

I liga wojewódzka trampkarzy C2 (2005)

KS PSV Łódź - Widzew Łódź 6:1

Bramka dla Widzewa: Łukasik M.

Widzew: Płaczkowski - Adrianowski, Faliszewski, Wiernik, Dybisiak, Milczarek, Gumiński, Matysek, Banasiak, Łukasik A., Nowacki oraz Sikorski, Kieras, Kacperski, Łukasik M.

Grupa 2 łódzkiej ligi młodzików D1 (2006)

Widzew Łódź - SAP II Andrespolia 8:0

Bramki: Styś - 3, Lachowski - 2, Florczak, Staszczyk, Dębowski.

Widzew: Matłacki - Ważny, Styś, Stępniak, Lachowski, Florczak, Fatyga, Dębowski, Chądzyński oraz Staszczyk, Stachoń-Burtek, Skoneczko, Ławski, Albin.

Grupa 1 łódzkiej ligi młodzików D2 (2007)

Metalowiec - Widzew Łódź 0:3

Bramki: Kolęda - 2, Jędraszczyk.

Widzew: Smulik, Pietrzko, Tutaj, Bezat, Rosiak, Szpura, Sowiński, Zarychta, Supera, Brzeziński, Kulik, Kolęda, Sawko, Jędraszczyk.

Fot. Marcin Buczkowski, https://www.facebook.com/KochamWidzew2004

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela