Aktualności

Akademia Widzewa: raport

Sześć zwycięstw i remis - taki jest bilans drużyn Akademii Widzewa w spotkaniach rozgrywanych w miniony weekend.

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi, którzy 3:1 wygrali z Ceramiką Opoczno. - Obawiałem się tego spotkania, bo w zeszłym roku Ceramika wygrała ligę i u siebie jest bardzo groźna. Dodatkowo, w meczu rozgrywanym przed miesiącem w Łodzi przegraliśmy w zasadzie w trzy minuty, choć po pierwszym kwadransie mogliśmy prowadzić 3:0. Teraz zagraliśmy mądrze, choć niestety znów straciliśmy bramkę na początku. Najważniejsze, że potrafiliśmy się podnieść i to już nie pierwszy raz - mówił po meczu trener widzewiaków Radosław Wasiak.

1:1 w Wiśniowej Górze zremisowała drużyna Sebastiana Madery. 5:2 w Skalniku wygrał zespół Krzysztofa Ławniczaka, który prowadzi w II lidze wojewódzkiej B2 juniorów młodszych. Udanie za derbową porażkę z początku sezonu zrewanżowała się rówieśnikom z ŁKS-u ekipa trampkarzy z rocznika 2004, która wygrała u siebie 2:0. Więcej o tym meczu pisaliśmy tutaj -> https://widzew.com/-/akademia-widzewa-wygrane-derby-rocznika-2004

W bardzo dobrym stylu swoje spotkania wygrały także widzewskie drużyny z najmłodszych roczników. Trampkarze Jarosława Węglewskiego pokonali na wyjeździe 4:1 Łódzką Akademię Futbolu, młodzicy z rocznika 2006 rozgromili Łódzką Akademię Futbolu II aż 12:0, zaś zespół Dariusza Nawrockiego z rocznika 2007 pokonał FA Łódź Retkinia 18:1.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (6-7 października)

I liga wojewódzka junior A1 (2000/2001, trener: Radosław Wasiak)

Ceramika Opoczno - Widzew Łódź 1:3

Bramki dla Widzewa: Mędrzycki, Drążczyk, Jatczak.

Widzew: Mikołajczak - Becht (Kardas), Mamełka, Cieślak, Stopa, Telestak (Ławniczak), Owczarczyk (Sejdak), Wędzonka (Nieśmiałek), Drążczyk (Szlaski), Jatczak, Mędrzycki (Nowicki).

I liga wojewódzka junior młodszy B1 (2002, trener: Sebastian Madera)

Andrespolia Wiśniowa Góra - Widzew 1:1

Bramka dla Widzewa: Jasiński.

Widzew: Wojda - Merecz (41’ Charędziak), Winek, Koch, Pokorski, Rzepecki, Glicner, Majdziński (79’ Stańdo), Stępski (75’ Dubiak), Grochowalski (60’ Morawski), Jasiński.

II liga wojewódzka B2 junior młodszy Widzew (2003, trener: Krzysztof Ławniczak)

Skalnik Sulejów - Widzew Łódź 2:5

Bramki dla Widzewa: Firasiewicz, Daroch - po 2, Zagawa.

Widzew: Kaźmierczak, Daroch, Firasiewicz, Jaros, Krzyczmanik, Lenart, Mroczek, Prochoń, Wojtczak, Zagawa, Sommer oraz Grausam, Hołowatiuk, Jagielski, Schmidt, Strumpf.

I liga wojewódzka C1 trampkarz (2004, trener: Bartosz Bielecki)

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 2:0

Bramki: Miziołek, Jakubowski.

Widzew: Buczkowski, Cichal, Owczarek, Miziołek, Szymczak "Sieman", Mirowski, Zawadzki, Związek, Jakubowski, Kowasz, Szymczak oraz Kiełbasa, Kotlicki, Wilkowski, Jonczyk, Ludwig, Zadka, Saganiak.

I liga wojewódzka C2 trampkarz (2005, trener: Jarosław Węglewski)

Łódzka Akademia Futbolu - Widzew Łódź 1:4

Bramki dla Widzewa: M. Łukasik - 2, A. Łukasik, Banasiak.

Widzew: Adrianowski, Gumiński, Milczarek, Płaczkowski, Wiernik, M. Łukasik, Lach, Kacperski, Dybisiak, Banasiak, Nowacki oraz Matysek, A. Łukasik, Simiński, Rzeczyca, Kazimierczak, Czapnik.

Młodzik D1 grupa II (2006, trener: Przemysław Szulc)

Widzew Łódź - Łódzka Akademia Futbolu II 12:0

Bramki: Chądzyński - 3, Dębowski, Styś, Skoneczka - po 2, Staszczyk, Stolarek, Stachoń-Burtek.

Widzew: Matłacki, Albin, Stępniak, Stachoń-Burtek, Staszczyk, Chądzyński, Lachowski, Dębowski, Styś, Smulik, Sikorsk, Ważny, Miksa, Skoneczka, Glapiński , Fatyga, Olczyk, Stolarek.

Młodzik D2 grupa I (2007, trener: Dariusz Nawrocki)

Widzew Łódź - FA Łódź Retkinia 18:1

Bramki dla Widzewa: Kolęda - 4, Dryzner, Bezat - po 2, Brzeziński, Słowiński - po 2, Rosiak, Kuklewski, Juga, Supera.

Widzew: Kaczorowski, Sowiński, Szabela, Tutaj, Dryzner, Brzeziński, Bezat, Kuklewski, Supera, Rosiak, Kolęda, Kornacki, Gieraga, Sawko, Szpura.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela