Aktualności

Akademia Widzewa: Kolejny rywal z Centralnej Ligi Juniorów pokonany!

Trampkarze Widzewa z rocznika 2004 pokonali w sobotę 2:1 rówieśników z Miedzi Legnica. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Mateusz Saganiak i Damian Związek.

Miedź Legnica to już trzeci w tym roku kalendarzowym zespół z Centralnej Ligi Juniorów U15, który został pokonany przez podopiecznych Bartosza Bieleckiego. Łodzianie zachowują przy tym niebywałą regularność, ponieważ każdego z teoretycznie wyżej notowanych rywali pokonali 2:1 (wcześniej Escole Varsovię i Polonię Warszawa).

Czwartą jesienią drużynę grupy C CLJ U15 Widzew pokonał mimo problemów kadrowych spowodowanych chorobami i urazami. W spotkaniu z Miedzią trener czerwono-biało-czerwonych miał do dyspozycji zaledwie dwunastu zawodników. Potrafili oni jednak już do przerwy zdobyć dwa gole, a po zmianie stron nie oddali prowadzenia coraz śmielej napierającemu rywalowi.

- Znów zagraliśmy fajną pierwszą połowę i ponownie dużo słabszą drugą. Z przebiegu meczu bardziej zasłużony byłby pewnie remis, ale wpływ na to miała przede wszystkim ograniczona przez choroby i kontuzje liczba zawodników, którzy mogli tego dnia wystąpić. Cieszy mnie jednak postawa zespołu. Moi piłkarze zostawili na boisku serducho i mimo że to był tylko sparing, warto odnotować, że wygraliśmy kolejny mecz z drużyną z Centralnej Ligi Juniorów. Za tydzień gramy z Koroną Kielce i mam nadzieje, że na to spotkanie pojedziemy już w liczniejszym gronie - zaznacza Bielecki.

Miedź Legnica - Widzew Łódź 1:2 (0:2)

Bramki dla Widzewa: Mateusz Saganiak i Damian Związek

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Szymon Szymczak „Sieman”, Dawid Owczarek, Kacper Kotlicki, Kamil Jakubowski, Szymon Mirowski, Filip Zawadzki, Mateusz Ludwig, Damian Związek, Patryk Kowasz, Mateusz Saganiak oraz Jakub Miziołek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela