Aktualności

Akademia Widzewa: Drużyna U13 z awansem do ligi wojewódzkiej!

Podopieczni Marka Grzeszczakowskiego pokonali SP Widzew 2004 w barażu i wywalczyli promocję do wyższej klasy rozgrywkowej na przyszły sezon.

Kluczowy dla losów awansu okazał się pierwszy mecz rozegrany w środę 20 czerwca na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego. Widzewiacy z rocznika 2005, występujący w tym spotkaniu w roli gości, wygrali pewnie 3:1 po dwóch trafieniach Maksymiliana Łukasika i jednym Filipa Samulaka.

W rewanżu, dwa dni później, zespół Marka Grzeszczakowskiego zremisował z rywalami z SP Widzew 2004 prowadzonymi przez doskonale znanego widzewskiej publiczności Sławomira Chałaśkiewicza 1:1. Ten wynik zapewnił drużynie z Akademii Widzewa awans. Kolejnego gola zanotował w piątek Łukasik, zdecydowanie najlepszy strzelec zespołu w całym, udanym sezonie.

Wcześniej czerwono-biało-czerwoni zdemolowali czwartą grupę łódzkiej ligi okręgowej, wygrywając wszystkie czternaście meczów. Ich bilans bramkowy to imponujące 72:2. Drugi w tabeli Sokół Aleksandrów Łódzki stracił do Widzewa aż czternaście punktów.

Dzięki wygraniu ligi i barażu Widzew trenera Grzeszczakowskiego zagra w przyszłym sezonie w lidze wojewódzkiej C2. - Gratuluję drużynie wywalczonego w bardzo dobrym stylu awansu i dziękuję za cały sezon. Ten zespół cały czas się rozwija, a piłkarze robią wyraźne postępy. Nie umknęło to uwadze trenerom kadry wojewódzkiej ŁZPN, którzy zapraszają naszych zawodników na konsultacje i zgrupowania. Na pewno przynajmniej 5-6 z nich warto bacznie się przyglądać - podkreśla szkoleniowiec zwycięskiego zespołu.

Baraże o awans do ligi wojewódzkiej C2:

20.06.2018 r. - mecz 1:

SP Widzew 2004 - Widzew Łódź 1:3

Bramki: Jakub Adrianowski - Maksymilian Łukasik (2), Filip Samulak

22.06.2018 r. - mecz 2:

Widzew Łódź - SP Widzew 2004 1:1

Bramki: Maksymilian Łukasik - Gracjan Milczarek

W Widzewie zagrali: Błażej Płaczkowski, Mateusz Sikorski, Filip Mokracki, Michał Łużniak, Dominik Glicner, Kacper Gumiński, Filip Samulak, Szymon Matysek, Kacper Wiernik, Sebastian Wojkowski, Tomasz Krupiński, Łukasz Mordon, Grzegorz Domowicz, Maksymilian Łukasik, Alan Łukasik, Mikołaj Dybała, Bruno Faliszewski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela