Aktualności

Akademia Widzewa dba o przyszłość młodych widzewiaków

Po zakończeniu jesiennych zmagań ligowych w Akademii Widzewa nastał czas podsumowań. Kadra szkoleniowa stanęła przed wieloma trudnymi wyborami związanymi z przyszłością swoich podopiecznych.

Stały i dynamiczny rozwój wpisany powinien być w definicję funkcjonowania każdej akademii piłkarskiej, a tej widzewskiej w szczególności. Przed młodymi piłkarzami reprezentującymi czerwono-biało-czerwone barwy stawiane są kolejne wyzwania, a razem z rozwojem klubu i awansami ligowymi młodzieży i seniorów oczekiwania wobec nich są coraz większe.

Rozwój zawodników na kolejnych etapach wiekowych nie przebiega w sposób równomierny, podlega dużej zmienności, co należy na bieżąco obserwować, trafnie diagnozując potencjał. Poza tym kilkunastoosobowe grupy wymagają silnej konkurencji i stałego dopływu motywacji oraz zmiennych bodźców. W związku z tym kadry poszczególnych drużyn ulegają zmianom. Jedni zawodnicy z nich odchodzą, inni do nich dołączają. Tak jest również w przerwie zimowej w Akademii Widzewa.

Sztab szkoleniowy z dyrektorem Maciejem Szymańskim na czele do każdych kolejnych zmian przygotowuje się jednak kompleksowo, mając na uwadze nie tylko rozwój Akademii, ale też dobro piłkarzy, którzy trafili pod jego opiekę. W związku z tym po zakończeniu jesiennych rozgrywek przygotowane zostały plany dalszego rozwoju dla każdego z podopiecznych. Przeprowadzono również indywidualne spotkania podsumowujące z zawodnikami.

- Musimy iść do przodu i niestety nie każdego możemy zabrać ze sobą, ale nie pozostawiamy też nikogo samemu sobie. Staramy się pomóc zaplanować przyszłość wszystkim związanym z nami zawodnikom. Dlatego niektórym z nich zaproponowaliśmy kontynuację kariery w innych klubach, innym obranie odrębnej ścieżki, na przykład trenerskiej - przyznaje Szymański.

Kadra szkoleniowa dokładnie przeanalizowała każdy indywidualny przypadek. Kilkunastu piłkarzom zimą zaproponowane zostały inne ścieżki rozwoju. - Cieszę się, że spotkaliśmy się ze zrozumieniem zarówno zawodników, jak i ich rodziców. Podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe, ale opieramy je o wiele czynników. Liczą się nie tylko umiejętności czy warunki fizyczne. Bierzemy pod uwagę także cechy wolicjonalne czy samo podejście do uprawiania sportu - zdradza dyrektor Akademii.

Indywidualne rozpiski treningowe, a także odpowiednie wytyczne dotyczące utrzymania sportowego trybu życia w przerwie świąteczno-noworocznej, otrzymali wszyscy zawodnicy drużyn młodzieżowych Widzewa, którzy do pracy zespołowej wracają w dniach 7-8 stycznia. Zimą w miejsce pożegnanych zawodników dołączą kolejni, którzy powinni podnieść poziom zespołów i zwiększyć rywalizację niezbędną do dalszego rozwoju całej Akademii.

Przed zawodnikami i trenerami kolejne wyzwania, między innymi premierowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów U15. Zapowiada się intensywna, pełna sportowych emocji we wszystkich kategoriach wiekowych, wiosna.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela