Aktualności

Akademia Widzewa dba o przyszłość młodych widzewiaków

Po zakończeniu jesiennych zmagań ligowych w Akademii Widzewa nastał czas podsumowań. Kadra szkoleniowa stanęła przed wieloma trudnymi wyborami związanymi z przyszłością swoich podopiecznych.

Stały i dynamiczny rozwój wpisany powinien być w definicję funkcjonowania każdej akademii piłkarskiej, a tej widzewskiej w szczególności. Przed młodymi piłkarzami reprezentującymi czerwono-biało-czerwone barwy stawiane są kolejne wyzwania, a razem z rozwojem klubu i awansami ligowymi młodzieży i seniorów oczekiwania wobec nich są coraz większe.

Rozwój zawodników na kolejnych etapach wiekowych nie przebiega w sposób równomierny, podlega dużej zmienności, co należy na bieżąco obserwować, trafnie diagnozując potencjał. Poza tym kilkunastoosobowe grupy wymagają silnej konkurencji i stałego dopływu motywacji oraz zmiennych bodźców. W związku z tym kadry poszczególnych drużyn ulegają zmianom. Jedni zawodnicy z nich odchodzą, inni do nich dołączają. Tak jest również w przerwie zimowej w Akademii Widzewa.

Sztab szkoleniowy z dyrektorem Maciejem Szymańskim na czele do każdych kolejnych zmian przygotowuje się jednak kompleksowo, mając na uwadze nie tylko rozwój Akademii, ale też dobro piłkarzy, którzy trafili pod jego opiekę. W związku z tym po zakończeniu jesiennych rozgrywek przygotowane zostały plany dalszego rozwoju dla każdego z podopiecznych. Przeprowadzono również indywidualne spotkania podsumowujące z zawodnikami.

- Musimy iść do przodu i niestety nie każdego możemy zabrać ze sobą, ale nie pozostawiamy też nikogo samemu sobie. Staramy się pomóc zaplanować przyszłość wszystkim związanym z nami zawodnikom. Dlatego niektórym z nich zaproponowaliśmy kontynuację kariery w innych klubach, innym obranie odrębnej ścieżki, na przykład trenerskiej - przyznaje Szymański.

Kadra szkoleniowa dokładnie przeanalizowała każdy indywidualny przypadek. Kilkunastu piłkarzom zimą zaproponowane zostały inne ścieżki rozwoju. - Cieszę się, że spotkaliśmy się ze zrozumieniem zarówno zawodników, jak i ich rodziców. Podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe, ale opieramy je o wiele czynników. Liczą się nie tylko umiejętności czy warunki fizyczne. Bierzemy pod uwagę także cechy wolicjonalne czy samo podejście do uprawiania sportu - zdradza dyrektor Akademii.

Indywidualne rozpiski treningowe, a także odpowiednie wytyczne dotyczące utrzymania sportowego trybu życia w przerwie świąteczno-noworocznej, otrzymali wszyscy zawodnicy drużyn młodzieżowych Widzewa, którzy do pracy zespołowej wracają w dniach 7-8 stycznia. Zimą w miejsce pożegnanych zawodników dołączą kolejni, którzy powinni podnieść poziom zespołów i zwiększyć rywalizację niezbędną do dalszego rozwoju całej Akademii.

Przed zawodnikami i trenerami kolejne wyzwania, między innymi premierowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów U15. Zapowiada się intensywna, pełna sportowych emocji we wszystkich kategoriach wiekowych, wiosna.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Gramy dla Wiktora 25.01.2020

Gramy dla Wiktora 25.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela