Aktualności

Akademia Widzewa: ciekawy sprawdzian rocznika 2007

Zespół Dariusza Nawrockiego odwiedził w miniony weekend Warszawę, gdzie na boisku pod balonem rozegrał dwa sparingi z silnymi rywalami.

O pierwszym z tych spotkań widzewiacy z rocznika 2007 najchętniej szybko by zapomnieli, zwłaszcza o tym, co działo się na boisku przed przerwą. Escola Varsovia zaaplikowała bowiem wówczas łodzianom aż cztery bramki. Po przerwie dorzuciła kolejną, pewnie zwyciężając ostatecznie 5:0.

Dużo lepiej poszło drużynie Dariusza Nawrockiego w drugim meczu, choć i tu pierwsza część jego podopiecznym nie poszła najlepiej. Mimo prowadzenia Górnika Łęczna 3:0, po zmianie stron widzewiacy wzięli się ostro do roboty. Kompletnie zdominowali rywala i strzelili mu aż cztery gole (ich autorami byli: Zarychta, Dryzner, Brzeziński i Bezat), nie tracąc przy tym żadnego. Dzięki temu wygrali ostatecznie 4:3, chociaż okazji mieli znacznie więcej i ich zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze.

- Dla nas najważniejsze jest to, że mieliśmy kolejną okazję zagrać z bardzo silnymi rywalami. Mamy teraz fajny materiał do analizy i pokazania zawodnikom, gdzie popełnione zostały błędy. Po to tam pojechaliśmy, żeby się uczyć. Styczeń jest dla nas bardzo intensywny. W planach mamy już kolejne ciekawe spraingi. Mam nadzieję, że uda się załatwić również zagranicznych przeciwników - zdradza Nawrocki.

W meczach z Escolą i Górnikiem Widzew 2007 wystąpił w składzie: Max Smulik, Maciej Sowiński, Szymon Brzeziński, Filip Zarychta, Kacper Tarociński, Jakub Kolęda, Jakub Dryzner, Marcel Bezat, Mikołaj Kuklewski, Michał Jędraszczyk, Krzysztof Supera, Marcel Rosiak, Maciej Szpura, Kacper Sawko.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 17.04.2019

Trening 17.04.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 54
2 Widzew Łódź 50
3 Olimpia Grudziądz 47
4 Elana Toruń 47
5 GKS Bełchatów 45
6 Górnik Łęczna 43
7 Stal Stalowa Wola 41
Pełna tabela