Aktualności

Akademia Widzewa: Ciekawi rywale i cenne zwycięstwa trampkarzy

Kolejnego rywala z Centralnej Ligi Juniorów pokonali trampkarze pod wodzą Bartosza Bieleckiego. Swój mecz wygrali również rok młodsi zawodnicy prowadzeni przez Sebastiana Maderę.

Widzewski rocznik 2004 w minioną sobotę rozegrał już czwarty w tym roku mecz towarzyski z rywalem z najwyższej klasy rozgrywkowej w kategorii U15. Zespół Bartosza Bieleckiego tym razem aż 6:0 rozbił Koronę Kielce, która jesienią była najlepsza w grupie D Centralnej Ligi Juniorów, pozostawiając w pokonanym polu między innymi Wisłę Kraków i Motor Lublin. 2 lutego kielczanie nie znaleźli sposobu na rówieśników z Widzewa. Bramki dla łodzian zdobyli: Mateusz Saganiak (3), Patryk Kowasz, Kacper Kotlicki oraz jeden z rywali, zaliczając trafienie samobójcze.

- Kolejny raz byliśmy w stanie zagrać dobrze jedną połowę. Ponownie też zmagaliśmy się z problemami kadrowymi. Chłopcy wykonują na co dzień ciężką pracę, a przed nami jeszcze obóz. Pomijając wyniki jestem zadowolony przede wszystkim z tego, że praca, którą wykonujemy, pozwala nam rywalizować z zespołami z wyższego poziomu i powoduje, ze nie odstajemy od nich piłkarsko. Jest to budujące i motywujące do dalszej pracy - zdradza Bielecki, który w poniedziałek podczas uroczystej gali uhonorowany został przez tytułem trenera roku 2018, wygrywając blebiscyt organizowany przez Dziennik Łódzki.

Trampkarze z rocznika 2004, którzy w tym roku mają już na rozkładzie Miedź Legnica, Polonię Warszawa i Escolę Varsovię (wszystkie z CLJ U15), w lutym rozegrają siedem kolejnych sparingów: z GKS-em Bełchatów i Wartą Sieradz z rocznika starszego, występującego na co dzień w pierwszej lidze wojewódzkiej U16 i z kolejnymi ekipami z Centralnej Ligi Juniorów - Wartą Poznań, Arką Gdynia, Motorem Lublin Pogonią Szczecin czy Akademią Piłkarską Reissa.

Korona Kielce - Widzew Łódź [2004] 0:6

Bramki dla Widzewa: Saganiak (3), Kowasz, Kotlicki, samobójcza

Skład Widzewa: Buczkowski - Kotlicki, Owczarek, Szymczak „Sieman”, Cichal, Mirowski, Zielecki, Jakubowski, Zawadzki, Ludwig, Kowasz oraz Saganiak.

***

Swój sparing w miniony weekend wygrali również rok młodsi trampkarze trenowani przez Sebastiana Maderę. Widzewiacy z rocznika 2005 grali z PSV Łódź, którego trenerem jest Mariusz Rachubiński. Drużyna byłego kapitana Widzewa z czasów początków reaktywacji klubu w 2015 roku przegrała ostatecznie z czerwono-biało-czerwonymi po emocjonującym meczu 2:3. Bramki dla Widzewa zdobyli: Banasiak, Matysek i Łukasik.

Widzew Łódź [2005] - PSV Łódź 3:2

Bramki dla Widzewa: Banasiak, Matysek, Łukasik

Skład Widzewa: Płaczkowski (Simiński) - Adrianowski (Dybisiak), Łuźniak, Faliszewski (Pyrkosz), Nowacki (Wiernik), Kieras (Glicner), Lach (Czapnik), Milczarek (Gumiński), Kacperski (Matysek),  Banasiak (Rzeczyca), Łukasik M. ( Łukasik A.).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela