Aktualności

Adam Dębiński podpisał umowę z Widzewem Łódź

17-letni zawodnik Akademii Widzewa związał się z czterokrotnym mistrzem Polski umową do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

Dębiński to zawodnik, który swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w APN-ie Piotrków Trybunalski, skąd trafił do Akademii Legii Warszawa. Pokonując szczeble w drabinie piłki młodzieżowej był powoływany do kadr wojewódzkich i zapraszany na konsultacje na zgrupowania Akademii Młodych Orłów oraz reprezentacji Polski do lat 15.

Od 2020 roku Dębiński swoją przygodę z futbolem kontynuuje w Akademii Widzewa. Obecnie występuje w drużynie rezerw Widzewa Łódź, prowadzonej przez trenerów Patryka Czubaka i Michała Czaplarskiego. We wrześniu 17-latek miał okazję trenować z pierwszą drużyną czterokrotnego mistrza Polski, a także wystąpić w sparingu przeciwko Ursusowi Warszawa.

- Cieszymy się, że kolejny zawodnik, który zdecydował się rozwijać w Akademii Widzewa stawia kolejne kroki na drodze do zostania profesjonalnym piłkarzem. Adam cierpliwie pracuje, by podejmować kolejne wyzwania, a podpisanie z nim umowy jest wyrazem zaufania i inwestycji ze strony Klubu - powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela