Aktualności

16-letni Dominik Najderek podpisał kontrakt z Widzewem

Utalentowany środkowy obrońca związał się z klubem profesjonalną umową i mimo młodego wieku na stałe dołączył do bloku A Akademii Widzewa.

Dominik Najderek to występujący nominalnie na środku defensywy zawodnik, który w opinii sztabu szkoleniowego Akademii charakteryzuje się dużą determinacją i bardzo dobrym wyczuciem w odbiorze piłki. Co więcej, 16 latek coraz lepiej wprowadza piłkę do gry i dysponuje dobrą jakością podania. Teraz swoje mocne strony będzie mógł potwierdzić na wyższym poziomie, w dorosłej piłce, ponieważ przed nowym sezonem podpisał profesjonalny kontrakt z klubem, dołączając jednocześnie na stałe do bloku A Akademii Widzewa. Dzięki temu może reprezentować Widzew w meczach drugiej drużyny, już od sobotniego starcia regionalnego Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz.

- Na bazie oceny półrocznej i później sezonowej podjęliśmy decyzję o związaniu się z Dominikiem kontraktem. Widzimy w nim potencjał do tego, by osiągnął w przyszłości poziom piłki zawodowej. Musi być tylko świadom tego, że czekają go kolejne etapy wiekowe do pokonania. Ma już w tym jednak doświadczenie, bo zaczynał u nas w zespole U16, później przeszedł do kategorii U17, a w tym momencie jest zawodnikiem drugiej drużyny Widzewa. Kolejnym, najtrudniejszym krokiem, będzie zaistnienie w pierwszym zespole - wyjaśnił dyrektor Akademii Widzewa, Maciej Szymański.

Najderek zawarł z klubem umowę ważną do czerwca 2022 roku. - Podpisanie tego kontraktu jest spełnieniem moich marzeń. Mieszkam na Widzewie od urodzenia, kibicuję czerwono-biało-czerwonym od dawna. W Akademii jestem już rok. Ten okres oceniam bardzo pozytywnie. Podobają mi się stwarzane tu młodym piłkarzom warunki do pracy. Czuję, że odkąd tu trafiłem, wyraźnie rozwijam się piłkarsko -  przyznał bardzo szczęśliwy zawodnik po, najważniejszej jak dotąd w jego piłkarskiej przygodzie, wizycie w biurze klubu.

Życzymy Dominikowi samych sukcesów w Widzewie i mamy nadzieję, że to dopiero początek bardzo udanej kariery sportowej!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela