Aktualności

#WidzewskaMłodzież: Rezerwy pokonały Orła w jego gnieździe

Zawodnicy Widzewa II Łódź pokonali Orła Parzęczew 10:0. Bramki dla gości zdobywali Daniel Mąka, dwukrotnie Grzegorz Brochocki, Konrad Gutowski, trzykrotnie Marcel Pięczek, Mateusz Malec i dwukrotnie Mateusz Gołda.

Zespół trenerów Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego jechał do Parzęczewa świeżo po domowym zwycięstwie 3:1 nad Startem Brzeziny. Młodzi widzewiacy zostali wzmocnieni zawodnikami pierwszej drużyny, wśród których znaleźli się Daniel Mąka, Konrad Gutowski, Marcel Pięczek, Robert Prochownik i Konrad Reszka. Spotkanie przyciągnęło sporą grupę lokalnych kibiców, z których wielu identyfikowało się z łódzkim klubem.

Widzew od pierwszych minut spotkania zaznaczył swoją przewagę. Duża była w tym zasługa Daniela Mąki, który mocno wspierał młodszych kolegów i inicjował wiele akcji na połowie rywali. To również Mąka był autorem pierwszej bramki w 8. minucie meczu, kiedy ładnym lobem pokonał golkipera przeciwników. Nie minęło kilkanaście sekund, a chwilę później doświadczony pomocnik uruchomił dobrym podaniem Grzegorza Brochockiego, który minął bramkarza Orła i podwyższył wynik na 2:0 dla gości.

Łodzianie dominowali przez całą pierwszą połowę, czego efektem były kolejne bramki. Ich autorzy, Konrad Gutowski, Marcel Pięczek i ponownie Grzegorz Brochocki, nie mieli wielu problemów ze sforsowaniem defensorów gospodarzy, którzy byli tłem dla dużo lepszych widzewiaków. Sporadyczne kontry zawodników Orła kończyły się niegroźnie dla zawodników Widzewa, chociaż na wyróżnienie zasługuje interwencja Konrada Reszki z 30. minuty, kiedy był górą w sytuacji sam na sam.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale stroną przeważającą dalej byli zawodnicy Widzewa. "Orły Kazika” ograniczały się do stałych fragmentów gry i wrzutek w pole karne. Po jednej z nich refleksem wykazał się Konrad Reszka. W dalszych fragmentach widzewiakom udało się podwyższyć prowadzenie. Z lewej strony boiska dośrodkował Konrad Gutowski, akcję zamykał Daniel Mąka, po strzale którego piłka odbiła się od słupka i trafiła do Mateusza Malca. Pomocnik z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki, pomimo ofiarnej interwencji golkipera Orła.

Na kolejne bramki piłkarzy Widzewa przyszło czekać trochę ponad 10 minut. Najpierw z bliskiej odległości drugie trafienie w sobotnim spotkaniu zanotował Marcel Pięczek, a minutę później gola zdobył Mateusz Gołda, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Wspomnieni zawodnicy zanotowali jeszcze po bramce, a mecz zakończył się okazałym wynikiem 10:0 dla Widzewa II Łódź.

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 0:10 (0:5)

Bramki dla Widzewa: Daniel Mąka 8’, Grzegorz Brochocki 8’ 45’, Konrad Gutowski 30’, Marcel Pięczek 39’ 71’ 77', Mateusz Malec 57’, Mateusz Gołda 72’ 75'.

Skład Widzewa: Konrad Reszka - Krystian Stopa, Konrad Cieślak, Jakub Mamełka, Dawid Owczarek (46’ Kamil Drążczyk), Mateusz Matec (58’ Kacper Służałek), Marcel Pięczek, Daniel Mąka (62’ Jakub Szlaski), Konrad Gutowski (64’ Jakub Wieszczycki), Grzegorz Brochocki (56’ Mateusza Gołda), Robert Prochownik (46’ Kamil Owczarczyk).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela