Aktualności

#WidzewskaMłodzież na zgrupowaniu w Alanyi

Pięciu zawodników Akademii Widzewa wyjechało na zgrupowanie pierwszej drużyny czterokrotnego mistrza Polski. Jak radzą sobie młodzi piłkarze na tureckim obozie?

Do samolotu, który skierował się do Antalyi wsiadło pięciu reprezentantów Akademii Widzewa: Daniel Chwałowski (rocznik 2000, zawodnik Widzewa II Łódź), Adam Dębiński  (rocznik 2004, zawodnik Widzewa II Łódź),  Kamil Machałek (rocznik 2005, zawodnik drużyny z kategorii U-19) i Mateusz Ludwikowski (rocznik 2004, zawodnik Widzewa II Łódź i pierwszej drużyny) i Dawid Owczarek (rocznik 2004, zawodnik Widzewa II Łódź i pierwszej drużyny). Wszyscy mieli okazję trenować w trakcie zimowych przygotowań,  a niektórzy, jak np. Ludwikowski i Owczarek są już zgłoszeni do rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

W sztabie pierwszej drużyny Widzewa Łódź za opiekę nad młodzieżowcami odpowiada trener Marcin Zubek, asystent trenera Janusza Niedźwiedzia. - Podczas pracy z młodymi zawodnikami jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem Maćkiem Szymańskim i trenerem Patrykiem Czubakiem. Musimy pamiętać, że młodzieżowcy w pierwszej drużynie dzielą się na tych, którzy zostali wyskautowani i pozyskani do zespołu z zewnątrz oraz tych przechodzących kolejne stopnie rozwoju w Akademii. To na pewno dla nich duży przeskok, ale stale monitorujemy ich postępy i staramy się w sztabie korygować ewentualne mankamenty w ich grze. Powołanie  trzech zawodników z Akademii Widzewa do pracy z pierwszym zespołem w trakcie zgrupowania było efektem dobrej współpracy całego pionu sportowego i stałej obserwacji każdego z nich - powiedział trener Marcin Zubek.

Każdy z zespołów walczących o jak najwyższe cele w Fortuna 1 Lidze potrzebuje pewnej grupy zawodników mogących nie tylko wypełnić minimum jednego młodzieżowca w składzie, ale także podnoszących poziom rywalizacji o miejsce w wyjściowej jedenastce. - W drużynie każdy z zawodników rywalizuje o możliwość gry na równych zasadach. Dotyczy to również piłkarzy o statusie młodzieżowców, wobec których mamy takie same wymagania, co do ich starszych kolegów. Musimy pamiętać, że każdy z nich rozwija się trochę inaczej i trzeba brać na to poprawkę. Mogę jednak zapewnić, że każdy z nich daje z siebie wszystko podczas treningów - mówił trener Zubek.

Obecnie w drużynie czterokrotnego mistrza Polski dwóch zawodników, nie licząc piłkarzy Akademii, może pochwalić się statusem wychowanka. Mowa tutaj o Patryku Stępińskim i Konradzie Reszce. Kibice życzyliby sobie w pierwszym składzie wielu piłkarzy wychowanych przez Widzew, jednak wyszkolenie chociażby jednego, mogącego utrzymać się na poziomie centralnym, wymaga stworzenia odpowiednich struktur i warunków. - Proces szkolenia w Akademii Widzewa zakłada jak najlepsze przygotowanie zawodników do wejścia na poziom seniorski i umożliwienie im podjęcia skutecznej rywalizacji o miejsce w składzie. W trakcie naszej pracy staramy się dać młodym piłkarzom zestaw umiejętności piłkarskich, ale także odpowiednie przygotowanie mentalne. Na koniec zawodnik musi sprawdzić się jednak samodzielnie i skonfrontować  się na boisku z drużyną zawodową. Dzięki dobrej współpracy całego pionu sportowego możemy bodźcować wyróżniających się młodych piłkarzy Akademii, obserwować ich i systematycznie podnosić im poprzeczkę - powiedział dyrektor Akademii Widzewa - Maciej Szymański.

Na razie efektem pracy pionu sportowego jest obecność pięciu zawodników Akademii Widzewa podczas zgrupowania pierwszej drużyny. Jeśli chcecie zobaczyć prozę życia młodzieżowców podczas zgrupowania w Turcji, włączcie najnowszy odcinek kulis #WidzewAlanya by Noblebet, które dostępne są na kanale WidzewTV na platformie Youtube.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Prezentacja Autokaru 28.06.2022

Prezentacja Autokaru 28.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela