Aktualności

#WidzewskaMłodzież górą w derbach z AKS-em SMS-em

Juniorzy starsi wygrali w meczu derbowym z AKS-em SMS-em Łódź 4:1 i są o krok od awansu do ligi makroregionalnej.

Spotkanie zaczęło się doskonale dla gościi. Widzewiacy wyszli na prowadzenie w 12. minucie za sprawą Mateusza Gołdy, który wykorzystał podanie Filipa Przybułka. Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie dawali za wygraną i doprowadzili do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie, ale ostatnie słowo przed zejściem do szatni należało do gości. W 44. minucie Damian Związek otrzymał podanie od Adama Dębińskiego i zdobył bramkę na 2:1 dla Widzewa.

W drugiej połowie trener Jakub Grzeszczakowski zdecydował się na wpuszczenie na boisko Michała Szcześniaka, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Młody zawodnik dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania derbowego na 4:1!  Widzewska młodzież zajmuje 1. miejsce w tabeli I ligi wojewódzkiej, a dzięki zwycięstwu nad zespołem AKS-u SMS-u Łódź powiększono przewagę do 9 i 13 punktów nad resztą podium.

Łodzianie kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 25 października w Wiśniowej Górze, gdzie zmierzą się z miejscową Andrespolią. Jeśli zwyciężą, zapewnią sobie awans na szczebel makroregionalny, gdzie będa walczyć o przepustkę do Centralnej Ligi Juniorów.

Widzew Łódź U19 - AKS SMS Łódź 4:1 (2:1)

Bramki dla Widzewa: Mateusz Gołda 12’, Damian Związek 44’, Szcześniak 65’ 88’.

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek, Hubert Lenart, Kacper Kaliński, Marcel Przybylski, Aleksander Mikuś (60′ Mateusz Saganiak), Kacper Służałek (46′ Michał Szcześniak), Adam Dębiński, Filip Przybułek (80′ Michał Czapliński), Mateusz Gołda (85′ Kacper Trenkner), Damian Związek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela