Aktualności

#WidzewskaMłodzież z II miejscem na turnieju Orlen Beniaminek Cup

Drużyna Akademii Widzewa z rocznika U13 zajęła II lokatę na mocno obsadzonym turnieju w Krośnie, a dwóch widzewiaków wybrano do najlepszej drużyny zawodów.

Młodzi piłkarze Widzewa podczas turnieju rozegranego w sobotę 23 stycznia mieli okazję mierzyć się z rówieśnikami z klubów takich, jak: Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Stal Mielec i gospodarze Beniaminek Profbud Krosno. Czerwono-biało-czerwoni na tle rywali zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Łodzianie w pierwszym meczu zremisowali 1:1 z młodymi zawodnikami z Niecieczy, by w kolejnym spotkaniu przegrać 6:1 z drużyną Beniaminka Profbud Krosno. Po trudnym początku, widzewiacy wygrali jednak wszystkie spotkania do końca rozgrywek, pokonując kolejno: Górnika Zabrze (2:1), Stal Mielec (2:0) i Wisłę Kraków (3:2).

Ostatecznie drużyna Widzewa Łódź U13 zajęła II miejsce w całym turnieju. I lokata przypadła gospodarzom zawodów, czyli zawodnikom Beniaminka Profbud Krosno. Warto podkreślić, że dwóch widzewiaków, Max Sypniewski i Olivier Chałat, załapało się do najlepszej dziewiątki turnieju.

Na temat imprezy pozytywnie wypowiedział się trener widzewiaków -  Norbert Smorawski. - W turnieju wzięło łącznie sześć drużyn i mieliśmy okazję zagrać łącznie pięć meczów po 30 minut, w trakcie których sprawdziliśmy się na tle mocnych przeciwników. W Krośnie zostaliśmy miło przyjęci i widać, że Widzew jest w tym mieście postrzegany bardzo pozytywnie. Zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, ale szczególnie ważne było to, że w ogóle mogliśmy wziąć udział w takim turnieju, bo ze względu na panujące obostrzenia nie ma wiele okazji, by grać coś więcej niż sparingi. Dla chłopaków okazja do rywalizacji o stawkę, nawet na turnieju towarzyskim, była bardzo cenna - mówił Smorawski, który pełni również rolę koordynatora działu analiz.

Komplet wyników Widzewa Łódź U13 podczas turnieju Orlen Beniaminek Cup:

1. Widzew Łódź U13 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1

2. Widzew Łódź U13 - Beniaminek Profbud Krosno 1:6

3. Widzew Łódź U13 - Górnik Zabrze 2:1

4. Widzew Łódź U13 - Stal Mielec 2:0

5. Widzew Łódź U13 - Wisła Kraków 3:2

Końcowa klasyfikacja turnieju Orlen Beniaminek Cup:

1. Beniaminek Profbud Krosno

2. Widzew Łódź U13

3. Górnik Zabrze

4. Bruk-Bet Termalica Nieciecza

5. Wisła Kraków

6. Stal Mielec

fot. Orlen Beniaminek Cup


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela