Aktualności

#WidzewFM: To był tydzień!

Trzech piłkarzy obecnej drużyny, dwie legendy z przeszłości i dużo ciekawych informacji z życia klubu - minione dni obfitowały w wiele interesujących wizyt i rozmów na antenie oficjalnego klubowego radia.

Gościem poniedziałkowego "Witamy w klubie" był Mateusz Michalski, który opowiedział słuchaczom o trudach pierwszego w tym roku sparingu Widzewa, rozgrywanego w minioną sobotę w ekstremalnych warunkach. Doświadczony skrzydłowy przeanalizował również postawę zespołu w rundzie jesiennej i zwrócił uwagę na kluczowy element, nad którym musi z kolegami mocno popracować, by wiosna była dużo bardziej udana.

Mateusz Michalski na dobry początek tygodnia [ODSŁUCHAJ NA WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

Dzień później w ogniu pytań prowadzącego, ale również fanów klubu i słuchaczy Widzew.FM znalazł się nowy napastnik czerwono-biało-czerwonych - Paweł Tomczyk. 22-letni snajper opowiadał między innymi o tym, jak radzi sobie z presją. Zaprezentował też kibicom kilka swoich ulubionych kawałków muzycznych. Zdradził również kogo w widzewskiej szatni może już po pierwszych dniach wspólnej pracy określić mianem dobrego przyjaciela.

Telefonicznie w studiu gościł tego dnia także Władysław Żmuda, jeden z najlepszych w historii Widzewa i reprezentacji Polski obrońców, wybrany do jedenastki stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z rozmowy z nim dowiecie się między innymi, jaki warunek postawił mu przed transferem do Włoch z klubu prezes Ludwik Sobolewski.

Poznajcie bliżej Pawła Tomczyka [SPRAWDŹ NA WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

Wtorek był tradycyjnie dniem premiery nie tylko kolejnego "Witamy w Klubie", ale również nowego odcinka programu "Gramy z Biznesem". Gościem Marcina Tarocińskiego był tym razem Piotr Wyka z Olikol Rail Energy. Działająca na rynku energetycznym i kolejowym firma od 2018 należy do Widzewskiego Klubu Biznesu. Jak rozwija się współpraca ekspertów w dziedzinie między innymi projektowania urządzeń sterowania ruchem kolejowym z klubem?

Kolej na Widzewski Klub Biznesu! [ODSŁUCHAJ W WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

Środę kibice klubu z al. Piłsudskiego 138 zacząć mogli od idealnego połączenia teraźniejszości z historią. Specyfikę zimowego okresu przygotowawczego, podobnie jak przyczyny nieudanej rundy jesiennej w wykonaniu łodzian, na czynniki pierwsze rozkładał Mateusz Możdzeń. Z kolei wspomnieniami podzielił się ze słuchaczami Paweł Janas, który piłkarzem Widzewa był w latach siedemdziesiątych, za to już w XXI wieku pełnił funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny, a jednym z jego podopiecznych był wówczas… Marcin Robak.

Paweł Janas wierzy w awans Widzewa! [SŁUCHAJ CAŁOŚĆ w WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

Premierowa w tym tygodniu "Młodzieżówka" poświęcona była progresowi motorycznemu zawodników Akademii, profilaktyce i leczeniu martwicy kolan, a także szeregowi innych zagadnień związanych z treningiem motorycznym w Akademii Widzewa. Arkadiuszowi Stolarkowi towarzyszył w środę w studiu Wiktor Wróbel, ekspert we wspominanych kwestiach, który odpowiada za przygotowanie motoryczne w widzewskiej kuźni talentów.

Profilaktyka w Akademii to podstawa [DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

W czwartek, czyli dzień po wygranym 3:1 sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Ewelina Bućko opowiedziała Jakubowi Dyktyńskiemu i słuchaczom "Witamy w Klubie", jak wygląda praca klubowych fizjoterapeutów. Wyjaśniła na co najbardziej musi zwracać uwagę i jak może wspólnie ze sztabem medycznym pomagać piłkarzom, nie tylko w ramach swojej specjalizacji. Zdradziła też jak zawodnicy Widzewa radzą sobie na… tanecznym parkiecie.

Kobieta w szatni? To się musi udać! [SPRAWDŹ NA WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

Czwartek to czas również na nową odsłonę "Widzewskiej podróży do przeszłości", w której tym razem Kamil Wójkowski i Jakub Dyktyński pochylili się nad listą 103 obcokrajowców, którzy reprezentowali dotychczas barwy Widzewa. W programie znalazło się miejsce na wybitne, doskonale znane kibicom jednostki, ale również na wspomnienie sylwetek piłkarzy, którzy nie zapisali się na kartach historii często niczym więcej niż tylko podpisanie kontaktu z klubem z Al. Piłsudskiego 138, choć kolorytu na pewno im nie brakowało…

Stranieri nie zawsze trafieni [ODSŁUCHAJ W WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

W piątek Marcin Tarociński w programie "Witamy w Klubie" rozmawiał z dziennikarzami sportowymi - Krzysztofem Sędzickim (TV Toya, Wirtualna Polska) i Markiem Kowalczukiem (TVP3 Łódź) o najbliższej przyszłości Widzewa, czyli rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi, ale także o nieoczekiwanej zmianie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Czy Paulo Sousa zbawi polską piłkę? [ODSŁUCHAJ W WIDZEW.FM] [SPOTIFY]

Wszystkie premierowe audycje minionego tygodnia znajdują się w archiwum klubowego radia dostępnym w serwisie Spotify, na stronie widzew.fm i w aplikacji mobilnej Widzewa Łódź. Sprawdźcie, czy nadajemy na tych samych falach!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela