Aktualności

Widzew II: #WidzewskaMłodzież zwycięża w jesiennej aurze

Piłkarze rezerw Widzewa pokonali w meczu 15. kolejki łódzkiej klasy okręgowej Sokoła II Aleksandrów Łódzki 3:0. Bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobyli Jakub Kmita, Jakub Szlaski i Krystian Stopa.

W składzie gospodarzy pojawił się Konrad Cieślak, który w ostatnim meczu w Rąbieniu pauzował za czerwoną kartkę obejrzaną w starciu przeciwko LKS Różyca. Łodzianie od początku sobotnich zawodów przeważali nad drużyną gości i stale wprowadzali piłkę w jej pole karne. Bardzo aktywny był młody napastnik Jakub Kmita, który już na dobre wrócił do gry po kontuzji i w 9. minucie zdobył pierwszą bramkę dla Widzewa. Po objęciu prowadzenia obraz gry się nie zmienił, a dalej stroną przeważającą byli gospodarze, którzy za sprawą Jakuba Szlaskiego jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę na 2:0.

Zmiana stron przyniosła wyrównanie poziomu widowiska, a oba zespoły miały problem ze stworzeniem dogodnych sytuacji do strzelenia goli. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Sokoła II, ale na posterunku byli widzewscy defensorzy i bramkarz Marcel Buczkowski. Szczelna gra w obronie dała początek świetnej akcji z 75. minuty, kiedy łodzianie wyszli spod własnej bramki z szybkim kontratakiem lewą stroną boiska, zakończonym bramką Krystiana Stopy.

Widzewska młodzież pokonała Sokoła II 3:0 i utrzymała bezpieczny dystans nad goniącymi ją druzynami z łódzkiej klasy okręgowej. W kolejnym meczu zawodnicy Jakub Grzeszczakowskiego zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Ksawerów.

Widzew II Łódź - Sokół II Aleksandrów Łódzki 3:0 (2:0)

Bramki dla Widzewa II: Jakub Kmita 9’, Jakub Szlaski 28’, Krystian Stopa75'.

Skład Widzewa II: Marcel Buczkowski - Konrad Cieślak, Jakub Mamełka, Piotr Bartłoszewski, Dawid Owczarek, Jakub Szlaski, Kamil Owczarczyk, Mateusz Malec (77' Kamil Drążczyk), Mateusz Gołda (65' Krystian Stopa), Jakub Kmita.

Fot. Franciszek Fidos


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela