Aktualności

#DerbyFM: Wspomnienia derbowej rywalizacji

Już 24 października o godz. 18:00 rozpoczną się 67. piłkarskie derby Łodzi. Wcześniej, od środy do piątku, na antenie Widzew.FM będzie można posłuchać tematycznych audycji poświęconych historii derbowej rywalizacji.

Na pierwszy ogień w cyklu tematycznych audycji "Derby.FM" będzie można posłuchać wspomnień łódzkich dziennikarzy, którzy przez lata relacjonowali boiskowe współzawodnictwo Widzewa Łódź i ŁKS-u. Gośćmi w programie będą Piotr Wesołowski, Przemysław Iwańczyk i Bogusław Kukuć. W kolejnych odsłonach na kibiców będą czekać historie zawodników obu klubów, a także ekspertów, którzy pozwolą słuchaczom poznać nieznane smaczki z dziejów derbowej rywalizacji, przeanalizować sytuację lokalnego rywala i skrócić oczekiwanie na niedzielny mecz.

Derby.FM będą trzecią odsłoną serii radiowych podcastów poświęconych derbom Łodzi na antenie oficjalnego radia Widzewa Łódź. Wcześniejsze cykle, w których gościli m.in: dziennikarze - Wojciech Filipiak, Dariusz Postolski, Bogusław Kukuć, Robert Blesiński, Janusz Basałaj, Marek Kondraciuk, byli piłkarze - Zbigniew Boniek, Rafał Pawlak, Krzysztof Kamiński, Maciej Terlecki, Marcin Kaczmarek, Sławomir Chałaśkiewicz, Artur Wichniarek, Marek Dziuba i przedstawiciele widzewskiego środowiska - Przemysław Olszowy i Marcin Tarociński, który w nadchodzącym cyklu wcieli się w rolę jednego z prowadzących.

Oprócz rzecznika Widzewa Łódź programy z cyklu Derby.FM poprowadzą Jakub Dyktyński i Antoni Figlewicz. Pierwsza audycja rozpocznie się w środę 20 października o godz. 9:30. Audycji będzie można słuchać na oficjalnej stronie klubu, za pośrednictwem witryny radia i na Spotify.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela