Aktualności

#AkademiaWidzewa: Pracowite dni szkoleniowców czerwono-biało-czerwonych

W miniony weekend Widzew Łódź był organizatorem aż trzech form szkoleniowych dla trenerów.

W piątek odbyło się cykliczne szkolenie skierowane do trenerów Akademii Widzewa. - Podczas szkolenia trenerzy dyskutowali na temat stosowania reguł w środkach treningowych, które mają stwarzać warunki do uczenia się zawodników w każdej z faz gry. Z kolei w sobotę i niedzielę na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 prowadzony był kurs IPSO (International Professional Scouting Organisation - przyp. red.) poziom 1 dla skautów - wyjaśnia dyrektor Akademii Maciej Szymański.

Wszystkie formy szkoleniowe odbyły się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego, a zajęcia prowadzone były w pięcioosobowych grupach, w ramach których uczestnicy mieli okazję do bezpośredniej interakcji z prowadzącym.

Z kolei w poniedziałek miało miejsce szkolenie dla trenerów oraz skautów Akademii Widzewa prowadzone przez Collina Chambersa, który jest właścicielem firmy IPSO. - Zajęcia dotyczyły głównie następujących aspektów: jak w najlepszy sposób poznać się na talencie piłkarskim, jak najlepiej koordynować rozwój zawodnika, a także co skauci i trenerzy powinni wziąć pod uwagę oceniając możliwość dalszego postępu zawodnika w klubie, by wejść na jak najwyższy poziom. Colin Chambers zwracał także uwagę na sferę mentalną zawodników w kontekście oceny ich predyspozycji. Według niego często to właśnie one jest decydująca, jeśli chodzi o długoterminowy rozwój zawodnika - zaznacza sternik widzewskiej Akademii.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela