Aktualności

Udane występy zespołów Akademii Widzewa

W minionym tygodniu z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Akademii Widzewa, którzy nie przegrali ani jednego spotkania.

Rywalizacja w ostatnim tygodniu rozpoczęła się już w środę za sprawą drużyny trampkarzy z bloku C. Piłkarze Widzewa podjęli młodych graczy Widoku Skierniewice i wygrali swoje spotkanie 9:0. Także w środę również 9:0 w meczu z KS Lechią 1923 Tomaszów Mazowiecki wygrali zawodnicy drużyny juniorów młodszych B1. Już trzy dni później, oba roczniki zwyciężyły ponownie - przy ulicy Małachowskiego trampkarze drużyny C1 pokonali SAP Andrespolię 6:1, natomiast gracze drużyny juniorów młodszych wygrali na niezbyt odległym wyjeździe z SPSCH Widzew 2:0.

Cała sobota upłynęła pod znakiem zmagań zawodników Akademii różnych bloków: drużyny bloku A, czyli ekipa rezerw i zespół U-19, a więc przedstawiciele w Lidze Makroregionalnej, wygrały swoje wyjazdowe spotkania odpowiednio 5:0 i 8:0, choć oba mecze nie były tak łatwe, jak sugerują wyniki. Druga drużyna Widzewa w Dłutowie ostatecznie zdominowała mecz dopiero po przerwie, natomiast gracze drużyny U-19 w starciu z UKS Naki Olsztyn nie mogli strzelić drugiej bramki aż do 61. minuty, a później zdobyli 7 goli w niespełna 27 minut.

W sobotę grali też nieco młodsi zawodnicy. W rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej D1 drużyna Akademii Widzewa pokonała MUKS Pelikana Łowicz 4:0. 8 maja odbyły się jeszcze dwa mecze młodzików - druga z drużyn D1 wygrała z ekipą z Kutna 7:1, a ich młodsi koledzy z drużyny D2 zremisowali w Rzgowie z Zawiszą 2:2.

Weekend zamknęły dwa niedzielne spotkania, teoretycznie oba wyjazdowe, ale zawodnicy drużyny C1 na prośbę rywali i przy zgodzie władz rozgrywek zmierzyli się w "wyjazdowym" spotkaniu z drużyną SAP Andrespolii na własnym obiekcie przy Małachowskiego. Mecz zakończył się remisem 4:4. Drugie z niedzielnych starć - mecz zawodników z drużyny B2 w Zduńskiej Woli - zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść czerwono-biało-czerwonych, którzy dopisali kolejne trzy punkty w tabeli I Ligi Wojewódzkiej B1.

Łódzka klasa okręgowa

GLKS Dłutów - Widzew II Łódź 0:5 (0:2)

Bramki dla Widzewa: 2x Fundambu, 2x Malec, Villarreal

Liga Makroregionalna U19 Grupa A

UKS Naki Olsztyn - Widzew Łódź 0:8 (0:1)

Bramki dla Widzewa: 2x Gołda, Dębiński, Przybułek, Związek, Bień, Trenkner, Mikuś

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki - Widzew Łódź 0:9

SPSCH Widzew - Widzew Łódź 0:2

I liga wojewódzka B2 Junior Młodszy

MGUKS Pogoń Zduńska Wola - Widzew Łódź 1:3

I liga wojewódzka C1 Trampkarz

SAP Adrespolia - Widzew Łódź 4:4

I liga wojewódzka C2 Trampkarz

Widzew Łódź - Widok Skierniewice 9:0

Widzew Łódź - SAP Adrespolia 6:1

I liga wojewódzka D1 Młodzik

Widzew Łódź - MUKS Pelikan Łowicz 4:0

D1 Młodzik Grupa 4

Widzew II Łódź - KS Kutno 7:1

D2 Młodzik Grupa 1

Zawisza Rzgów - Widzew Łódź 2:2


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela