Aktualności

Podsumowanie sezonu Akademii Widzewa

Sezon 2020/2021 dla młodych Widzewiaków już jakiś czas temu dobiegł końca. Awansami rozgrywki zakończyły drużyny juniorów młodszych i młodzików, a także będąca w strukturach Akademii ekipa rezerw.

Widzew II Łódź bez większych problemów przeszedł przez rozgrywki łódzkiej klasy okręgowej. W 34. meczach czerwono-biało-czerwoni zgromadzili 85 punktów, przegrywając w całym sezonie tylko trzykrotnie (w tym raz na zakończenie rozgrywek w starciu z Włókniarzem Pabianice). Od nowego sezonu łodzianie zagrają w IV lidze.

W Lidze Makroregionalnej U19 druga z drużyn bloku A musiała uznać wyższość Polonii Warszawa. Zespół ze stolicy zwyciężył w sezonie 2020/2021 z dziewięcioma punktami przewagi nad Widzewiakami. Oba mecze między tymi drużynami zakończyły się zwycięstwami stołecznej ekipy, a mecz Widzewa z Polonią w Łodzi stał na naprawdę wysokim piłkarskim poziomie [oglądaj mecz Widzew Łódż U19 - Polonia Warszawa U19].

Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich dni był oczywiście awans zespołu juniorów młodszych z rocznika B1 do Centralnej Ligi Juniorów. Wygrany 3:1 barażowy dwumecz z Drukarzem Warszawa podsumował udany sezon zasadniczy młodych Widzewiaków, którzy całkowcie zasłużenie zagrają w najwyższej klasie rozgrywek juniorskich w Polsce. Ich młodsi koledzy z drużyny B2 także mogą zaliczyć miniony sezon do udanych - w I Lidze Wojewódzkiej podopieczni Krzysztofa Mordaka zajęli pierwsze miejsce tuż przed UKS-em SMS-em Łódź.

Niewiele do pełni szczęścia zabrakło trampkarzom. Zarówno zespół U15, jak i rok młodsza ekipa z bloku C zakończyły sezon na drugim miejscu. Obu drużynom zabrakło jednego punktu do triumfujących w minionej kampanii rywali i w przyszłym sezonie ponownie zagrają w I Lidze Wojewódzkiej C1 i C2.

Pierwszy zespół młodzików zakończył sezon na drugim miejscu, plasując się za plecami klubu partnerskiego Akademii - Orłów Zduńska Wola. Druga drużyna D1 dołącza natomiast do grona ekip Widzewa grających na poziomie wojewódzkim. W trzech barażowych dwumeczach łodzianie pokonali kolejno Borutę Zgierz, Łódzką Akademię Futbolu i MUKS Pelikana II Łowicz, meldując się w II Lidze Wojewódzkiej. Najmłodsza z drużyn Akademii również zakończyła sezon awansem. Zespół U12 najpierw wygrał sezon zasadniczy, a potem w barażu o prawo gry na poziomie wojewódzkim Widzewiacy okazali się lepsi od Włókniarza Zgierz.

Obecnie w Akademii Widzewa trwa przerwa wakacyjna. 12 lipca do treningów powróci drużyna rezerw, trzy dni później pracę wznowi Widzew Łódź U19. Zespoły juniorów młodszych i trampkarzy wrócą do gry 19 lipca. Tydzień później trenować zaczną drużyny U13 i U12.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela