Aktualności

Patryk Czubak nowym trenerem rezerw Widzewa Łódź

W poniedziałek obowiązki pierwszego trenera Widzewa II Łódź i koordynatora działu metodologii szkolenia Akademii Widzewa objął Patryk Czubak.

Czubak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku sport, specjalizacja: trener piłki nożnej. Pierwsze szlify w pracy szkoleniowca zdobywał w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań, gdzie pełnił funkcję II trenera rocznika 2003 i asystenta w roczniku 2006. Następnie podjął się pracy II trenera i analityka w trzecioligowym Falubazie Zielona Góra. Kolejnym krokiem w karierze 28-letniego trenera było podjęcie obowiązków II trenera i analityka w Piaście Gliwice - w kategoriach U21 i U19.

W 2020 roku Patryk Czubak objął stanowisko koordynatora działu metodologii i analizy w Akademii Warty Poznań, które łączył z zadaniami trenera drużyny w kategorii U15, a także analityka w pierwszym zespole Warty, z którym zanotował awans do PKO Ekstraklasy. Czubak został też dostrzeżony przez władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie powierzono mu stanowisko trenera analityka w reprezentacji Polski U19. - Musimy mieć świadomość, że zespół rezerw stanowi najwyższy stopień w Akademii Widzewa. Jego głównym celem jest rozwijać zawodników i pomóc im dostać się do pierwszej drużyny. To jest nasz cel, ale nie możemy unikać odpowiedzialności za wynik. Ci chłopcy grają po to, by wygrywać, a potem, po czasie, przynosić chlubę Klubowi na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego. Musimy mieć z tyłu głowy, że to młodzi chłopcy, ale w drużynie mamy też doświadczonych piłkarzy, takich jak Daniel Mąka, na których spoczywa odpowiedzialność, by wyposażyć młodszych kolegów w pewność siebie i odwagę do podejmowania ryzyka. Nasza wizja gry jest spójna z wizją trenera pierwszej drużyny, co miejmy nadzieję da efekt w postaci przedłużenia pracy Akademii Widzewa - powiedział Patryk Czubak.

- Rozmowy z trenerem Patrykiem Czubakiem rozpoczęliśmy już dawno temu, gdy decyzję o powrocie do Norwegii podjął Tomas Pereira i szukaliśmy nowego koordynatora działu szkolenia Akademii. Zmiany, które nastąpiły w Klubie, czyli pojawienie się nowego dyrektora sportowego i trenera pierwszej drużyny, spowodowały, że postanowiliśmy powierzyć trenerowi Czubakowi również rolę trenera rezerw, które są drużyną pomostową pomiędzy zespołami młodzieżowymi i seniorami. Decyzję o powierzeniu trenerowi Czubakowi ról szkoleniowca w zespole rezerw i koordynatora metodologii szkolenia podjęliśmy wspólnie w pionie sportowym. Celem pracy trenera Czubaka w drugim zespole będzie dalsze rozwijanie młodych zawodników i przygotowanie ich do wymogów piłki zawodowej. Po długiej przerwie zespół Widzewa wraca na poziom IV ligi i na pewno chcemy narzucać swój sposób grania i dążyć do uzyskania jak najlepszego rezultatu. Kluczowe będzie jednak wypracowanie powtarzalności w grze drużyny i wprowadzanie na poziom seniorskich kolejnych młodych piłkarzy - powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

Nowy trener rezerw rozpocznie swoją pracę w Widzewie w poniedziałek 12 lipca, kiedy wystartują przygotowania do nowego sezonu w IV lidze. W najbliższym czasie zostanie podany cały sztab szkoleniowy Widzewa II Łódź i plan sparingów.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela