Aktualności

Młodzieżówka: Zmiany w funkcjonowaniu Akademii Widzewa

Kolejna audycja na antenie Widzew.FM dotycząca pracy Akademii Widzewa za nami. Tym razem prowadzący Arkadiusz Stolarek oraz Maciej Szymański przybliżyli słuchaczom kwestie zmian czekających poszczególne szczeble widzewskiej kuźni talentów.

Jednym z tematów poruszonych w czasie trwania programu była przeprowadzona niedawno ewaluacja, której celem jest wzniesienie Akademii na kolejny, wyższy poziom umożliwiający wyszkolenie i wychowanie wróżniająych się zawodników. - Ewaluacja odbywa się cyklicznie, raz na pół roku. Dotyczy wszystkich osób związanych z akademią, zarówno członków sztabu szkoleniowego, jak i młodych piłkarzy. Zmiany zachodzące w kontekście sztabu wynikają ze zmian struktury Akademii, mających na celu dalszą profesjonalizację, szczególnie w obszarze treningu bramkarskiego czy przygotowania motorycznego. Do tej pory przykładowo trener Mariusz Jabłoński łączył swoją funkcję trenera pierwszego zespołu z pracą w liceum, a w młodszych kategoriach odpowiadał za to Robert Sękowski. W kontekście kolejnego sezonu będzie jedna, dedykowana osoba dla każdej grupy szkoleniowej, ale skoncentrowana tylko na tej pracy. Podobnie ma się to z trenerami przygotowania motorycznego, ich praca do tej pory miała charakter sporadyczny, odbywała się raz w tygodniu. Teraz będzie to forma codzienna, sprowadzająca się do bycia aktywnym członkiem sztabu szkoleniowego - mówił Maciej Szymański.

Akademia zbudowana jest na zasadzie bloków, które odpowiadają kategoriom wiekowym w rozgrywkach piłkarskich. Zmiany w tym sektorze dotyczą roczników 2003, 2005, 2006 oraz 2007. Młodzi zawodnicy rozpoczną treningi pod skrzydłami innych trenerów. - Zmiana osób odpowiadających za szkolenie zawodników pozwala młodym piłkarzom na zetknięcie się z różnymi trenerami, co też jest formą przygotowania do późniejszych zmian i współpracy z różnymi charakterami. Jest to naturalny proces, takie jest założenie Akademii Widzewa - zaznaczył współprowadzący piątkowej audycji w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem.

Akademia Widzewa funkcjonuje między innymi dzięki wpłatom Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy, inicjatywy koordynowanej przez kibiców z OSK "Tylko Widzew”. Pomoc finansowa ze strony fanów pozwala na dokonanie zakupów kolejnych materiałów, które ułatwiają i pozytywnie wpływają na działanie widzewskiej akademii. W tym tygodniu odbyło się spotkanie między przedstawicielami OSK "Tylko Widzew"  i Akademii Widzewa, w trakcie którego podsumowano mijający sezon. - Uważam, że to dobra praktyka, by z głównym sponsorem, a w tym przypadku z całą społecznością, omówić plusy i minusy rocznej działalności Akademii oraz aby omówić perspektywy na kolejny rok. Poruszone były również indywidualne odczucia, w tym porównanie poziomu startowego z 2 lipca 2019 roku z aktualnym stanem rzeczy - podsumował Maciej Szymański.

Koniec tygodnia z widzewską "Młodzieżówką” to doskonała okazja do przybliżenia założeń oraz sposobu funkcjonowania Akademii. Zachęcamy zatem w imieniu prowadzących do odsłuchania powtórki audycji jeszcze w piątek 3 lipca o godzinie 22:00, za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz strony widzew.com.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela