Aktualności

Konrad Przybylski: Szkolenie młodzieży to fundament działania klubu

Gościem 56. odcinka magazynu #Piłsudskiego138 był Konrad Przybylski, niedyś piłkarz młodego Widzewa, a aktualnie nowy trener bramkarzy w Akademii.

Były zawodnik drużyny Widzewa występującej w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy wypowiedział się na temat tego, jak trafił na stanowisko trenera młodych bramkarzy w klubie z Al. Piłsudskiego 138. - Pierwsze rozmowy odbyły się już rok temu, dyrektor Akademii zadzwonił do mnie i zaproponował pracę. Byłem w takim momencie w poprzednim klubie, że mogłem pozwolić sobie na transfer, dlatego przejście do Widzewa było jak najbardziej możliwe. Jako trener będę odpowiadał w Akademii za cały program szkolenia bramkarzy w klubie, od bloku A do D - powiedział Konrad Przybylski na antenie WidzewTV.

Swoją przygodę z piłką Przybylski zaczął już od najmłodszych lat w osiedlowym klubie, po czym przeszedł do Widzewa i tam kontynuował karierę. Jak wspomina piłkarskie początki w czerwono-biało-czerwonych barwach? - Będąc zawodnikiem CHKSu jeździłem na różne zawody, tam wypatrzył mnie trener Widzewa i zaprosił mnie na treningi. Zaczynałem  od drużyn młodzieżowych, potem junior starszy, następnie Młoda Ekstraklasa. W tym czasie w pierwszym zespole nastąpiła zmiana trenera i całego sztabu. Pojawił się wtedy szkoleniowiec bramkarzy, który zajął się nami i  zaproponował mi, żebym dołączył do kadry pierwszego zespołu - wyjaśnił były piłkarz.

Na antenie programu #Piłsudskiego138 Przybylski wspomniał, że już z pierwszych obserwacji jest przekonany, że Akademia Widzewa stwarza odpowiednie warunki do rozwoju. - Uważam, że szkolenie młodzieży powinno być fundamentem działania klubu. Odkąd jestem w Widzewie, widzę, że jest tu kładziony duży nacisk na to, by trenerzy i piłkarze mieli możliwość rozwoju. Jeśli chodzi o zawodników w najstarszych grupach to da się zauważyć, że są na bardzo wysokim poziomie. Nie miałem okazji przyjrzeć się wszystkim ale jest kilka ciekawych nazwisk, które warto obserwować – zaznaczył gość Łukasza Czuku.

Ważnym tematem, który pojawił się w najnowszym odcinku #P138, były plany Przybylskiego na pracę i swój rozwój w Akademii. -  Gdy zaczynałem pracę, ustaliliśmy z Maciejem Szymańskim, jaka jest wizja naszego bramkarza, który ukończy Akademię. Pod te plany ułożyliśmy całą metodykę szkolenia, która pozwoli nam właśnie takiego zawodnika „wyprodukować”. Uważam, że jest wielu chłopaków, którzy mają wielki potencjał i jesteśmy w stanie wyszkolić naprawdę dobrych bramkarzy - zakończył Konrad Przybylski.

Cały 56. odcinek #Piłsudskiego138 dostępny jest na kanale WidzewTV w serwisie YouTube (SUBSKRYBUJ).Zachęcamy do oglądania!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela