Aktualności

Dobry tydzień drużyn młodzieżowych Widzewa

W minionym tygodniu drużyny Akademii Widzewa grały na wszystkich szczeblach - od bloku A począwszy, na rozgrywkach młodzików skończywszy.

Już w środę rezerwy pierwszej drużyny Widzewa rozegrały w Różycy mecz na szczycie łódzkiej klasy okręgowej z drużyną LKS-u. Choć oba zespoły usilnie próbowały zdobyć gola, to ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Widzew II Łódź miał rozegrać w tym tygodniu jeszcze jedno spotkanie - niedzielny mecz z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli PTC Pabianice z winy rywali nie doszedł do skutku. Decyzję w kwestii ewentualnego walkowera na korzyść rezerw Widzewa podejmie we wtorek 18 maja Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Na zwycięskim szlaku pozostają zawodnicy drużyny U-19 grający w Lidze Makroregionalnej. W niedzielnym starciu z gośćmi z Iławy czerwono-biało-czerwoni zwyciężyli 4:2, utrzymując 3. miejsce w tabeli rozgrywek. Dzień wcześniej, czyli w sobotę, grali również ich młodsi koledzy z drużyn B1 i B2. Juniorzy wygrali odpowiednio 8:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki i 3:1 z KS PSV Łódź.

Również w sobotę swoje mecze rozgrywali widzewscy trampkarze z bloku C. W starciu I ligi wojewódzkiej C1 zawodnicy Widzewa w trudnym spotkaniu stawili czoła drużynie PGE GKS-u Bełchatów, wygrywając przy Małachowskiego 3:2. Piłkarze drużyny C2 pojechali natomiast do Skierniewic gdzie zmierzyli się z miejscowym Widokiem. Choć do przerwy przegrywali 0:1, udało im się odwrócić losy meczu i wywieźć z terenu rywala trzy punkty. W sobotę grała jeszcze jedna drużyny Akademii Widzewa - w I lidze wojewódzkiej D1 młodzików ekipa czerwono-biało-czerwonych wygrała w wyjazdowym spotkaniu z KS Lechią 1923 Tomaszów Mazowiecki 4:0.

Tydzień nasze drużyny zakończyły w niedzielę, kiedy to oprócz wspominanej już drużyny U-19 grały także dwa zespoły młodzików - piłkarze rocznika D1 wygrali na wyjeździe z LKS-em Rosanów 9:0, natomiast w meczu drużyny D2 Widzewiacy pokonali na własnym obiekcie MUKS Włókniarza Pabianice 5:1.

Łódzka klasa okręgowa

LKS Różyca - Widzew II Łódź 0:0

Skład Widzewa: Reszka - Owczarek, Cieślak, Rudol, Mikulić - Kmita, Telestak (65' Dębiński), Bartłoszewski, Mąka, Malec (62' Pokorski) - Fundambu (74' Samiec-Talar)

Widzew II Łódź - PTC Pabianice - wynik meczu zostanie rozpatrzony we wtorek 18 maja decyzją ŁZPN-u

Liga Makroregionalna U19 Grupa A

Widzew Łódź - ITS Jeziorak Iława 4:2 (2:1)

Bramki dla Widzewa: Patryk Glicner - 2, Mateusz Gołda, Kamil Jakubowski

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy

Widzew Łódź - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 8:0 (4:0)

Bramki: Bartłomiej Ciołak - 3, Mateusz Saganiak - 2, Kamil Zadka, Kamil Machałek, Marcel Wojtasik

I liga wojewódzka B2 Junior Młodszy

Widzew Łódź - KS PSV Łódź 3:1

Bramki dla Widzewa: Janusz Styś, Milan Bazler, Kamil Machałek

I liga wojewódzka C1 Trampkarz

Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów 3:2 (1:1)

I liga wojewódzka C2 Trampkarz

Widok Skierniewice - Widzew Łódź 1:2 (1:0)

I liga wojewódzka D1 Młodzik

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki - Widzew Łódź 0:4 (0:1)

D1 Młodzik Grupa 4

LKS Rosanów - Widzew II Łódź 0:9 (0:3)

D2 Młodzik Grupa 1

Widzew Łódź - MUKS Włókniarz Pabianice 5:1 (1:0)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela