Aktualności

Andrzej Kretek koordynatorem szkolenia Akademii Widzewa

Były piłkarz, a także trener Widzewa Łódź, będzie wspierał pracę sztabów szkoleniowych zespołach młodzieżowych klubu z al. Piłsudskiego 138.

Andrzej Kretek pierwsze piłkarskie kroki stawiał we Włókniarzu Pabianice. W 1989 roku został bramkarzem Widzewa Łódź, którego barwy reprezentował przez pięć kolejnych sezonów. W sumie na poziomie ekstraklasy, również jako zawodnik GKS-u Jastrzębie-Zdrój, Rakowa Częstochowa i GKS-u Bełchatów rozegrał 76 spotkań.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Kretek poświęcił się pracy trenerskiej. Funkcję pierwszego szkoleniowca pełnił między innymi w Widzewie Łódź, gdzie chętnie i odważnie stawiał na młodych i utalentowanych zawodników, dając początek kilku udanym karierom piłkarskim. Jego umiejętność pracy z najmłodszymi doceniono w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, w którym został koordynatorem szkolenia.

Takie samo stanowisko Andrzej Kretek zajmować będzie również w Akademii Widzewa, gdzie pełnić będzie nadzór nad pracą sztabów szkoleniowych drużyn młodzieżowych. Będzie również odpowiedzialny za współpracę z ŁZPN-em i wojewódzkimi reprezentacjami, tak chętnie sięgającymi po widzewiaków.

- Doświadczenie Andrzeja da nam cenne spojrzenie na umiejętności i rozwój piłkarzy przez pryzmat pracy z wieloma pokoleniami młodych zawodników. Liczymy na wsparcie naszych sztabów szkoleniowych nie tylko w zakresie ich pracy sportowej, ale też oceny potencjału ich podopiecznych - wyjaśnia Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

- Uważam, że mamy utalentowaną młodzież i warto na nią stawiać. Zawsze wychodziłem z takiego założenia i nic się w tym kontekście nie zmienia. Musimy jednak sprawić, żeby młodzi zawodnicy mieli odpowiednie warunki rozwoju i właściwą motywację, dlatego stawiam na pracę u podstaw - przyznaje Andrzej Kretek, który w poniedziałek 13 lipca został oficjalnie pracownikiem klubu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela