Aktualności

#GramyUsiebie: Akademia Widzewa pozyskuje nowy sprzęt

Przy okazji ostatniego meczu derbowego Widzew Łódź zorganizował akcję sprzedaży biletów na wirtualny sektor gości, z których zysk został przeznaczony na wsparcie Akademii Widzewa. Co udało się zakupić z pozyskanych środków?

Przypomnijmy, że w ramach akcji #GramyUsiebie kibice czerwono-biało-czerwonych zakupili 8540 biletów na wirtualny sektor gości na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2. Dzięki temu na konto Akademii Widzewa trafiło łącznie 80 540 zł, z czego połowa kwoty pochodziła ze sprzedanych wejściówek, a drugie pół dołożył Klub.

Inicjatywa zakończyła się sukcesem, a władze Akademii Widzewa zaraz po opadnięciu derbowych emocji rozpoczęły zakupy niezbędnego sprzętu. Wydatki podzielono na kilka kategorii, które odpowiadały różnym działom i pionom w strukturach klubowej Akademii. Pozyskane pieniądze przysłużyły się działowi analizy wideo, działowi przygotowania motorycznego, działowi medycznemu, a także do pokrycia bieżących potrzeb Akademii Widzewa

Maciej Szymański: Najwięcej zainwestujemy w technologie - posłuchaj podcastu „Młodzieżówka” o wydatkach Akademii Widzewa [KLIKNIJ]
W ramach wsparcia działu analizy wideo pozyskano drona, projektor, kamerę sportową Go Pro wraz z niezbędnymi akcesoriami. Do tego zamówiono specjalistyczną kamerę VEO do automatycznego nagrywania meczów (kamera śledzi piłkę). Łączna suma wydatków zamknęła się na poziomie 12 051,64 zł.

Dział przygotowania motorycznego zyskał już zestawy taśm do ćwiczeń sportowych, piłki lekarskie, a także profesjonalne przyrządy do monitorowania postępów w rozwoju młodych zawodników. Niedługo do Klubu trafią również trackery GPS, pulsometry i specjalistyczne kamizelki, a łączny koszt wszystkich sprzętów wyniesie 57 031,46 zł

Sztab medyczny Akademii Widzewa pozyskuje przyrządy, które posłużą skuteczniejszej rehabilitacji piłkarzy. Fizjoterapeuci będą mogli korzystać z nowych profesjonalnych analizatorów, elektrostymulatorów, pistoletów do masażu oraz zestawów gum i taśm treningowych. Pieniądze zostaną przeznaczone również na rzecz bieżących wydatków, takich jak zakup 30 piłek, worków na piłki, dodatkowych strojów piłkarskich, a także postaci treningowych za łączną kwotę 5691, 32 zł.

Po trzech miesiącach od rozpoczęcia derbowej akcji wydano więc środki w wysokości 74 774, 42 zł. - Pieniądze i pozyskane sprzęty pozwalają nam realizować nasze zamierzenia na poziomie, którego potrzebujemy, by dalej się rozwijać. Obecnie część narzędzi już otrzymaliśmy i służą nam one na co dzień, natomiast część została zakupiona i czekamy na ich dostarczenie. Mówiłem już o tym wcześniej, ale jestem ogromnie wdzięczny całemu środowisku kibiców, którzy wsparli nas w ramach akcji #GramyUsiebie, a także tym, którzy wpłacają pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy. To wsparcie, razem z pomocą sponsorów, pozwala przyspieszać nasz rozwój i dać większe możliwości sztabom trenerskim, a także wszystkim drużynom Akademii - powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

W niedługim czasie opublikujemy kompletne zestawienie wydatków poniesionych przez Akademię Widzewa dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach akcji #GramyUsiebie. W imieniu Zarządu Widzewa Łódź i całej Akademii Widzewa dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie Klubu przed meczem derbowym i zakup biletów na wirtualny sektor gości!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela